سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN
در حاشيه برگزاري هشتمين نمايشگاه انرژي در جزيره كيش:

شرکت مهندسی و توسعه نفت برای حمایت از تولید کنندگان داخلی اعلام آمادگی کرد

 در حاشیه برگزاری هشتمین نمایشگاه انرژی در جزیره کیش و در همایش سیاست های حوزه صنعت انرژی در برنامه پنجم توسعه که توسط انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران برگزار شد مهندس ناجی سعدونی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت از عزم جدی صنعت نفت برای کمک به رشد صنعت تولید داخل در حوزه انرژی خبر داد.

مهندس سعدونی با اشاره به شرایط تحریم، این تهدید بین المللی را فرصتی برای رشد تولید داخل عنوان نمود و به نمونه های جهانی استفاده از این فرصت ها در کشورهای آلمان و ژاپن در جنگ جهانی دوم اشاره کرد.

وی با ارائه گزارشی از چشم انداز وزارت نفت در برنامه پنجم توسعه از حجم سرمایه گذاری حداقل ۱۲۰ میلیارد دلاری وزارت نفت در این برنامه خبر داد که حدود ۶۰ درصد آن به خرید کالا اختصاص داده شده و اختصاص حداقل ۵۰ درصد از این سرمایه به خرید داخلی را فرصتی ۳۵ میلیارد دلاری برای تولید کنندگان داخلی برشمرد که شایسته است از جانب تولیدکنندگان داخلی مورد توجه قرار گیرد.

مهندس سعدونی به راهکار قابل توجه وزیر محترم نفت جناب آقای مهندس قاسمی در تشکیل شورای عالی سازندگان اشاره کرد که فرصت مناسبی برای کمک به تولید داخلی است.

سعدونی رشد بازار دلالی و همچنین افت کیفیت را از آفات دوران تحریم نامید و تأکید کرد ساخت با مونتاژ تفاوت دارد و مجموعه وزارت نفت عموماً و شرکت مهندسی و توسعه نفت خصوصاً آمادگی دارد در صورت واجد شرایط بودن تولیدات داخل مناقصات را فقط با حضور شرکت های داخلی برگزار کند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد بخش خصوصی و بخش دولتی با تعامل بیشتر تحقق کننده منویات مقام معظم رهبری در نامگذاری سال ۱۳۹۰ به عنوان سال جهاد اقتصادی باشند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۷ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۵۱۶۳۶ بازدید