سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

برای خودکفایی نباید وقت تلف کرد

پژوهش و فناوری مرکز ثقل تحول در صنعت نفت/برای خودکفایی نباید وقت تلف کرد

وزیر نفت در جشنواره پژوهش و فناوری صنعت نفت گفت: با انجام پژوهش و فناوری هدفمند و کاربردی می توان به خودکفایی و تحول دست یافت.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رستم قاسمی؛ وزیر نفت طی سخنرانی در جشنواره پژوهش و فناوری صنعت نفت که روز گذشته ( دوشنبه ۲۶ دی ماه) در سالن اجتماعات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران برگزارشد، ضمن تبریک به پژوهشگران برتر اظهارداشت: صنعت نفت نیازمند تحول بنیادی است که این تحول تنها با خودکفایی ایجاد می شود و برای رسیدن به خود کفایی نباید وقت را از دست داد.

وی با بیان اینکه دانشگاه های کشور از بلوغ کامل برای رشد و توسعه صنعت برخوردارند، تصریح کرد: امروز زمینه کار در صنعت نفت فراهم شده است و نیاز آن به شدت به اقدامات فناوری و پژوهشی احساس می شود این در حالی است که رسیدن به خود کفایی کامل در سایه پژوهش و فناوری ممکن می شود.

به گفته قاسمی در حال حاضر اقدامات خوبی صورت گرفته است که با پایان این توافقات به مرحله تجاری سازی خواهیم رسید.

وزیر نفت اعلام کرد: نبایدکارهای پژوهشی تنها برای کسب درآمد باشد بلکه باید نتیجه کاربردی را به همراه داشته باشد چرا که پژوهش های غیر کاربردی در بایگانی انبارخواهد شد و نمی تواند موثر واقع شود.

وی با شاره به اینکه یکی از نیازهای جدی و اساسی صنعت نفت، ازدیاد براشت از مخازن است، گفت: ضریب برداشت مخازن در ایران به نسبت دنیا پایین است و باید با تلاش مراکز پژوهشی کشور در زمان نه چندان دور تغییرات اساسی را در بحث ازدیاد برداشت شاهد باشیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۷ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۱۰۳۴۲ بازدید