سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

عبور از تحریم با تکیه بر توان داخلی ممکن شده است

وزیر نفت گفت: ساخت تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت از سوی بخش خصوصی، عبور از تحریم ها را ممکن ساخته است.

به گزارش خبرنگار اعزامی شانا از کیش، متن کامل پیام وزیر نفت که شامگاه دوشنبه ۲۶ دی در مراسم آغاز به کار هشتمین نمایشگاه کیش خوانده شد، به این شرح است: در آستانه برگزاری هشتمین نمایشگاه انرژی کیش و در شرایط کنونی، همه ما وظیفه داریم تا با همت و تلاش مضاعف برای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سال جهاد اقتصادی، همت دوچندان کرده و برای حضوری قوی و موثر در جهت رفع نیازهای کشور خصوصا صنعت نفت، گاز، پالایش و پخش و پتروشیمی گردهم آییم و با مشارکت و خرد جمعی، پیشرفت و آبادانی کشور را شتاب بخشیم.

حضور و مشارکت شرکت های داخلی و اهتمام آنها در تامین نیازهای صنعت بزرگ نفت، موجب تقویت ارتباط وزارت نفت با پیمانکاران داخلی در برنامه ریزی جهت جذب سرمایه و بی نیازی از حضور شرکت های خارجی خواهد شد؛ حضور پررنگ شرکت های خصوصی و مشارکت مردم در ساخت تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت، امری ضروری است.

وقتی ملتی با هم باشد و کنار هم و متحد، شکست ناپذیر خواهند بود. اتکا به نیروهای انسانی متعهد و متخصص داخلی و توسعه ساخت تجهیزات موردنیاز از سوی بخش خصوصی، عبور از تحریم ها را ممکن ساخته و بنده مطمئن هستم در سایر تحریم های نفتی نیز فائق خواهیم آمد.

ارتباط موثر متخصصان صنعت و مراکز دانش بنیان، موجب ارتقای این صنعت خواهد شد. با توجه به موقعیت ژئوپولتیک کشورمان، امروز دنیا به خوبی می داند که ایران را نمی توان به راحتی از معادلات منطقه ای و جهانی دور داشت و اثرگذاری کشور در روابط بین الملل بر کسی پوشیده نیست.

همت مضاعف نماییم و در چنین رویدادهای تخصصی، داشته ها را مورد ارزیابی و نیازمندی های کشورمان را به دست جوانان برومند متخصص و متعهدمان فراهم سازیم و برای همیشه کشور را از نیاز به بیگانگان بی نیاز و موجب شکوفایی و مجد عظمت آن گردیم. به امید آن روزی که خیلی دیر نخواهد بود.

به گزارش شانا، هشتمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش، با حضور میرزا قدیمی، مشاور اطلاع رسانی دفتر وزارتی و اسحاق رویور، مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت گشایش یافت.

هشتمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش ۲۶ تا ۲۹ دی با حضور ۱۶۸ شرکت داخلی و ۵۲ نماینده خارجی در جزیره کیش برپاست.

برگزارکننده اصلی این نمایشگاه، شرکت مشاوران نمایشگاهی سپنتاس کیش و حامیان اصلی آن سازمان منطقه آزاد کیش، انجمن تجهیزات صنعت نفت ایران، انجمن اتوماسیون صنعتی ایران، شرکت اسپک و انجمن مهندسی پیمانکاران نفت، گاز و پتروشیمی است.

کشورهای چین، ترکیه، هلند، ایتالیا، هندوستان، کره جنوبی، تایوان، آذربایجان، ژاپن، مالزی، فنلاند، اتریش، امارات متحده عربی، اسپانیا، آلمان و بلژیک، از جمله شرکت کنندگان هشتمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش هستند.

مدیران، کارشناسان و تولیدکنندگان صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، آب، برق و انرژی های نو از جمله شرکت کنندگان در این نمایشگاه هستند و شرکت مشاوران نمایشگاهی سپنتاس کیش، برگزار کننده این نمایشگاه است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۷ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۵۵۳۶۲ بازدید