مهار تورم،رشد تولید
عنوان گروه خبري / خبر .
  • ساعت : ۱۵:۱۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ 
  • تعداد بازدید : 191
آغاز عملیات اجرایی حفاری ۲۴ حلقه چاه طرح افزایش تولید میدان مشترك نفتی یاداوران با دستور مدیرعامل شركت ملی نفت ایران

با حضور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران انجام می شود 

آغاز عملیات اجرایی شركت ملی نفت ایران در یك میدان مشترك نفتی

با دستور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، در روزهای آینده عملیات اجرایی حفاری ۲۴ حلقه چاه طرح افزایش تولید میدان مشترک نفتی یادآوران به ارزش ۳۵۰ میلیون دلار و با هدف تولید ۴۲ هزار بشکه نفت در روز آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، به منظور نگهداشت و افزایش تولید از میدان نفتی یادآوران، عملیات اجرایی حفاری ۲۴ حلقه چاه این میدان با حضور سه شرکت توانمند ایرانی آغاز می شود. قراردادهای مربوط به حفاری ۲۴ حلقه چاه توسعه ای جدید در قالب ۳ قرارداد بین شرکت مهندسی و توسعه نفت به نمایندگی از شرکت ملی نفت ایران با شرکت های ملی حفاری ایران، توسعه صنایع نفت و انرژی قشم و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء پیش از این در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت امضا شده است.

مجموع ارزش این قراردادها حدود ۳۵۰ میلیون دلار بوده و مقررشده است تا این تعداد چاه‌ها در لایه های فهلیان و سروک هر کدام به تعداد ۱۲ حلقه در طی مدت ۲۴ ماه حفر شود.

هدف از حفر این چاه‌های جدید در میدان مشترک نفتی یادآوران، نگهداشت و افزایش تولید به میزان ۴۲ هزار بشکه در روز است.

همچنین به منظور تسریع در افزایش تولید از این میدان مشترک، شرکت مهندسی و توسعه نفت پیشاپیش نسبت به احداث برخی از جاده‌ها و سلرهای مورد نياز جهت استقرار دکل های حفاری و نیز تهیه کالای چند حلقه چاه اقدام کرده است.

بر اساس این گزارش، میدان نفتی یادآوران یکی از بزرگترین میادین مشترک نفتی ایران با کشورهای همسایه است و در ۷۰ کیلومتری جنوب غرب اهواز و شمال خرمشهر، در منطقه جغرافیایی کوشک و حسینیه قرار دارد.

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.9.0
    V6.1.9.0