مهار تورم،رشد تولید
عنوان گروه خبري / خبر .
  • ساعت : ۱۴:۴۹
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ 
  • تعداد بازدید : 354
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران
۸۶ درصد ذخایر نفتی مشترك ایران در غرب كارون است/ ارزش ۲۰ میلیارد دلاری قراردادهای نفتی غرب كارون

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اینکه ۸۶ درصد ذخایر مشترک نفتی ایران در غرب کارون واقع شده است، گفت: ارزش قراردادهای میدان‌های نفتی موجود در غرب کارون به بیش از ۲۰ میلیارد دلار می‌رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محسن خجسته‌مهر بعدازظهر امروز (جمعه، ۱۸ اسفندماه) در حاشیه بازدید جواد اوجی، وزیر نفت از میدان‌های مشترک یاران و یادآوران در منطقه غرب کارون با بیان اینکه ۱۰ درصد از ذخایر نفت خام کشور در میدان‌های مشترک قرار دارد، گفت: از کل این ذخایر مشترک ۸۶ درصد آن در منطقه غرب کارون واقع شده است.

وی با تأکید بر اینکه تقریباً همه میدان‌های مشترک ایران تولیدی هستند، گفت: با احتساب قراردادهای کنونی و جدید، ارزش قراردادهای ۹ میدان موجود در غرب کارون به بیش از ۲۰ میلیارد دلار می‌رسد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با تأکید بر کمبود دکل حفاری در میدان مشترک یاران، از اجرای ترک تشریفات مناقصه برای تأمین دکل حفاری سبک در این میدان خبر داد.

 ضرورت افزایش دکل حفاری در میدان نفتی یاران

در ادامه این بازدید ابوذر شریفی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) هم با تأکید بر اینکه از شرکت نفت و گاز پرشیا به‌عنوان پیمانکار طرح توسعه میدان مشترک یاران تقاضا داریم با افزایش سرمایه‌گذاری، دکل‌های بیشتری به سمت این میدان گسیل کند، گفت: میدان یاران در مجموع یک میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه ذخیره نفت درجا دارد که با توجه به نرخ بازیافت در این میدان، امکان برداشت ۷ درصد از این ذخایر نفتی فراهم است.

وی با یادآوری اینکه تولید نفت در میدان مشترک یاران، باید به ۳۳ هزار بشکه در روز برسد، افزود: برای این منظور لازم است بیش از ۲۷ دستگاه پمپ درون‌چاهی در چاه‌های این میدان استفاده شود.

مدیرعامل شرکت متن با اشاره به کمبود دکل حفاری در میدان مشترک یاران، بر ضرورت تسریع در روند فعال شدن دکل بیشتر از سوی شرکت پیمانکار تأکید کرد.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    6.1.8.0
    V6.1.8.0