سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

نتایج آزمون استخدامی صنعت نفت این هفته اعلام می شود

نتایج آزمون استخدامی صنعت نفت در هفته جاری اعلام و بر اساس آن چهار هزار و ۵۰۰ نفر در شرکت ملی نفت ایران و ۵۵۰ نفر در شرکت ملی پالایش و پخش جذب خواهد شد.

به گزارش خبرنگار شانا، معاون پیشین توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت امروز (۲۵دی) در مراسم معارفه سرپرست جدید این معاونت تصریح کرد: پیش تر آزمونی برای ۶ هزار و ۷۰۰ نفر در صنعت نفت برگزار شد که از سال آینده پذیرفته شدگان در این آزمون در صنعت نفت مشغول می شوند؛ همه این نیروها دارای مدرک فوق دیپلم به بالا هستند.

علیرضا میرمحمدصادقی در باره فعالیت ۲۲ ماهه خود در معاونت توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت گفت: از ۲۲ اسفند ۸۸ تا کنون پنج هزار و ۷۷۲ نفر در صنعت نفت جذب شده اند که از این تعداد ۴۷ درصد دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر و ۲۱ درصد فوق دیپلم هستند.

وی با بیان این که در گذشته بیش از ۵۰ درصد ساختار نیروی انسانی صنعت نفت دیپلم و زیردیپلم بودند، افزود: ساختار نیروی انسانی با مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر در صنعت نفت از ۳۴٫۵ هم اکنون به ۳۸٫۵ و فوق دیپلم نیز از ۱۱ تا ۱۲ درصد به ۱۵ درصد رسیده است.

مشاور جدید وزیر نفت گفت: در سال های اخیر حدود یک هزار نفر از نیروهای حراست شاغل در صنعت نفت تبدیل وضعیت شدند همچنین آزمونی برای تبدیل وضعیت نیروهای سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت برگزار شد و اثربخشی این استخدام ها در سال آِینده مشخص می شود.

معاون پیشین توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت درباره روند جذب نیروی انسانی ممتاز در صنعت نفت گفت: در ۲۲ ماه گذشته بیش از ۹۰۰ نفر نیروی ممتاز در صنعت نفت جذب شد، ضمن آن که در ۱۰ سال گذشته این رقم در صنعت نفت سه هزار و ۴۲۷ نفر اعلام شده است.

وی از برنامه ریزی برای جذب ۷۰۰ نفر نیروی انسانی با شرایط ممتازی در صنعت نفت در سال جاری خبر داد و افزود: تا کنون ۴۵۰ نفر از این تعداد در صنعت نفت جذب شده است و بقیه نیز جذب می شود.

مشاور جدید وزیر نفت بهبود نظام پرداخت کارکنان صنعت نفت با توجه به نیروهای عملیاتی را از دیگر برنامه های در حال اجرای معاونت منابع انسانی اعلام و تصریح کرد: اجرای این طرح ۶ درصد (تا سه سال به میزان سالانه دو درصد) در کل بودجه  صنعت نفت تاثیر می گذارد و بیشترین افزایش ها در این طرح به نیروهای شاغل در سکوهای نفتی اختصاص یافت که این مهم، زمینه ساز افزایش انگیزه برای فعالیت روی سکوهای نفتی در شرایط سخت در دریا شد.

میرمحمد صادقی عدالت محوری را یکی از رویکردهای مهم در جذب نیروی انسانی در صنعت نفت اعلام و تصریح کرد: جذب نیروی انسانی ممتاز و متعهد و برگزاری آزمون، از اولویت های جذب نیروی انسانی در این صنعت است.

وی با بیان این که هم اکنون ۱۳۶ هزار نفر نیروی پیمانکاری در صنعت نفت ثبت شده است، افزود: از مهر سال گذشته جذب نیروی انسانی در این صنعت به صفر رسید.

معاون پیشین توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت گفت: هم اکنون حدود ۷۰۰ نفر در واحد منابع انسانی صنعت نفت مشغول فعالیت و همه این افراد در تلاش هستند که شاخص موفقیت سازمان را با شاخص به کارگیری نیروی انسانی در امتداد یکدیگر در نظر بگیرند.

وی اجرای اصل ۴۴ در سازمان را زمینه ساز افزایش بهره وری، کاهش تصدی گیری دولت، افزایش فضای رقابتی خواند.

میرمحمد صادقی گفت: برنامه ریزی مدون، دستیابی به سازمان دانش محور، افزایش بهره وری نیروی انسانی، توجه به دانشگاه ها و پژوهشگاه ها و ارتقای نگاه بین المللی، از جمله محورهای فعالیت این معاونت بود که در مدت ۲۲ ماه خدمت در این بخش بر اساس این محورها فعالیت ها انجام شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۶:۳۰۳۸۰ بازدید