سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

ناوگان حفاری ایران در میادین مشترک خشکی و دریایی تقویت می شود

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: بر اثر اجرای سیاست های شرکت ملی نفت ایران،ناوگان شرکت ملی حفاری ایران در میادین مشترک نفت و گاز مشترک در خشکی و مناطق دریایی تقویت خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حیدر بهمنی؛ مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با اعلام این خبر افزود: هم اکنون دست کم ۶ دستگاه حفاری خشکی این شرکت در حفاری چاه های نفتی در ۳ حوزه هیدروکربنی مشترک در مرزهای جنوب غربی حضور فعال دارند.

وی با اشاره برنامه ریزی برای افزایش شمار دستگاه های حفاری دریایی NIDC در میدان های مشترک  ایران در آب های خلیج پارس، اظهار کرد: هم اکنون حفاری فازهای ۹، ۱۰، ۱۷، ۱۸ و ۱۴ طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی به وسیله ناوگان حفاری این شرکت در دست اجرا است که در این ارتباط برنامه حفاری بیش از ۷۰ حلقه چاه در این فازها طرخح و تدوین شده است و نزدیک به ۲۰ حلقه آن ،هم اکنون پایان یافته و تکمیل شده است.

بهمنی پروژه حفاری چاه های اکتشافی در سراسر کشور، حفاری در میدان های خشت، سروستان و سعادت آباد، مشارکت در حفاری چاه های نفت و گاز در میدان های دارخوین، اناران و بلوک مفید را از کارهای در دست اجرای این شرکت برشمرد و گفت: این شرکت در راستای تحقق اهداف افق چشم انداز ۱۴۰۴ و توسعه میدان های نفتی و گازی راهبری پروژه های حفاری را به صورت مهندسی، کالا، مواد، حفاری و خدمات فتی (EPDC ) برنامه ریزی کرده است.

مدیر عامل شرکت ملی حفاری ایران به توانمندی های این شرکت از نظر نیروی انسانی متخصص و دارای تجارب ارزشمند در حفاری چاه های خشکی و دریایی در سخت ترین شرایط محیطی، اقلیمی و موقعیت های ساختاری و تنوع سازندها اشاره کرد و افزود: با تامین و تخصیص منابع مالی برای تهیه دستگاه های حفاری دریایی شرکت ملی حفاری ایران می تواند نسبت به تحقق اهداف برنامه پنجم توسعه به نحو مطلوب انجام وظیفه کند.

وی با بیان این که این شرکت حفاری و تکمیل افزون بر ۳ هزار و ۲۵۰ حلقه چاه های نفت و گاز در ۳۲ سال گذشته را در کارنامه فعالیت های خود دارد که از این تعداد ۲۶۰ حلقه در دریا و ۱۶۱ حلقه اکتشافی توصیفی بوده است، یادآور شد: در این دوره افزون بر ۷ میلیون متر حفاری به وسیله این شرکت انجام شدکه تحقق این کار در کنار ارایه افزون بر ۱۰۵ هزار عملیات فنی و تخصصی مرتبط، کاری بزرگ در عرصه صنعت حفاری کشور است.

بهمنی با اعلام این که هم اکنون این شرکت ۷۳ دستگاه حفاری خشکی و دریایی در اختیار دارد، اضافه کرد: در دو سال گذشته ۱۵ دستگاه حفاری به ناوگان شرکت افزوده شد و انتظار می رود تا پایان امسال شمار دکل های حفاری شرکت به مرز ۸۰ دستگاه برسد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از در دست اقدام بودن و آماده سازی دو دستگاه حفاری دریایی با همکاری شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران، سه دستگاه حفاری خشکی با همکاری جهاد دانشگاهی، طراحی و ساخت دو دستگاه حفاری با همکاری شرکت صدرا و ساخت یک دستگاه حفاری فوق سنگین با شرکت توس خبر داد.

شرکت ملی حفاری ایران از شرکت های بالادستی زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران است که حوزه ستادی آن در اهواز استقرار دارد و گستره فعالیت آن در حفاری چاه های نفت و گاز و ارایه خدمات فنی و تخصصی این صنعت در مناطق خشکی و دریایی ۱۱ استان کشور تمرکز دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۲۸۳۹۱ بازدید