سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

مدیران جوان، جای بازنشسته های کلیدی نفت را می گیرند

پرورش مدیران جوان و نخبه برای صنعت نفت کشورمان به عنوان یکی از اولویت های مدیریت منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران در دستور کار قرار گرفته است.

محمدرضا فخرایی؛ رییس امور اجرایی آموزش مرکزی شرکت ملی نفت ایران، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی این شرکت به خلا ناشی از محدودیت های بکارگیری از توان نیروهای جوان در سمت های مدیریتی صنعت نفت اشاره کرد و گفت: سیاست شرکت ملی نفت ایران مبنی بر عدم استخدام نیرو طی ۱۰ سال باعث شد تا خلا ناشی از افراد توانمند برای خدمت گزاری در سمت های کلیدی صنعت نفت حس شود.

وی افزود: در همین راستا پروژه ای با هدف پرورش مدیران نخبه و جوان در صنعت نفت کشورمان در سمت مدیریت های میانی و ارشد، با عنوان “Oil mini MBA” تعریف شده است.

فخرایی ادامه داد: پروژه پرورش مدیران جوان از تیرماه سال گذشته کلید خورده است و در فاز اول مهندسان و مدیران شاغل در صنعت نفت با حداکثر سن ۴۵ سال شناسایی شدند.

وی افزود: طی دی ماه سال گذشته حدود ۱۰۰ نفر از این افراد در آزمون شرکت کردند و افراد برگزیده جهت طی دوره های تکمیلی به دانشگاه های صنعت نفت، صنعتی شریف و دانشگاه تهران معرفی شدند.

رییس مرکز آموزش زبان و کامپوتر شرکت ملی نفت ایران خاطرنشان کرد: در این میان ۶۰ نفر از افراد برتر برای گذراندن دوره های تحصیلات تکمیلی در ۴ گرایش مدیریت مالی، مدیریت استراتژیک، مدیریت اجرایی و بازاریابی و امور بین الملل به دانشگاه صنعت نفت معرفی شدند.

فخرایی افزود: در نشست های تکمیلی با مدیران منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران مقرر شد تا کارشناسان با حداکثر سن زیر ۴۵ سال و رتبه های سازمانی ۱۵ تا ۱۷ امکان شرکت در آزمون را داشته باشند که با بررسی های اولیه ۱۹۲۱ نفر از کارکنان واجد این شرایط بودند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۴۱۴۷۸ بازدید