سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ EN

نفت آزادگان ،از بهرگان راهی جهان می شود

نفت آزادگان ،از بهرگان راهی جهان می شود/FSU خلیج فارس جای سورنا را می گیرد

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: این شرکت در تلاش است منطقه نفتی بهرگان را جهت صادرات ۲۰۰ هزار بشکه نفت خام تولیدی میدان آزادگان آماده سازد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران،محمود زیرکچیان زاده؛ مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران در جریان سفر یکروزه­ی وزیر نفت و هیات همراه به منطقه بهرگان، با اعلام این خبر افزود:منطقه بهرگان به واسطه­ی در اختیار داشتن حدود ۲۲ میلیارد بشکه نفت درجا که عمده­ی آن هنوز تولید نشده است، منطقه حائز اهمیتی به شمار می رود.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۲ نوع نفت سنگین صادراتی ایران با درجه API 18 و ۲۰، از منطقه سروش و نوروز استخراج می شود، تصریح کرد: در حالی تولید، فراورش و صادرات این ۲ نوع نفت خام سنگین در منطقه سروش و نوروز انجام می پذیرد که بهره برداری از نفت سنگین، به خاطر شرایط مخزن و تاسیسات فراورش موزد نیاز، دارای مشکلات فراوان و نیازمند تکنولوژی های پیچیده ای است.

این مقام مسئول از بررسی یک طرح مطالعاتی به منظور سبک سازی نفت تولیدی سروش و نوروز در شرکت نفت فلات قاره خبر داد و گفت: در صورت نهایی شدن مطالعات و اجرای این طرح، افزایش درجه API نفت سروش و نوروز تا درجه API 30 امکان پذیر خواهد شد.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران در ادامه، با بیان اینکه FSU خلیج فارس به زودی جایگزین پایانه سورنا خواهد شد، افزود: این ترمینال صادراتی، مدرن ترین ترمینال صادراتی است که به زودی در آبهای خلیج فارس مستقر می شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون جک آپ مدرن دنا و چهار دکل حفاری در منطقه بهرگان مشغول فعالیت هستند، تصریح کرد: کار نوسازی در بسیاری از قسمت های خشکی و دریایی این منطقه به پایان رسیده است و از نظر فنی نیز، کارهای زیادی انجام شده از جمله لرزه نگاری ها که تقریبا در تمام میادین این منطقه صورت پذیرفته است.

زیرکچیان زاده، تحقق اهداف توسعه ای صنعت نفت را در گرو حمایت همه جانبه از کارکنان این صنعت دانست و گفت: هرگاه وزارت نفت به نیروی انسانی، به عنوان خط مقدم تولید و عملیات نگریسته است آثار مثبت این نگاه، در تحقق اهداف متجلی شده است و امیدواریم با توجه به عنایت و تاکید وزیر نفت مبنی بر توجه بیشتر به نیروهای انسانی فعال در صنعت نفت به خصوص در بخش دریا، مسیر حرکت به سمت اهداف، بیش از پیش هموار شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ دی ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۱۷۵۲۷ بازدید