سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

سود یک درصد افزایش ضریب بازیافت، معادل ۶ سال بودجه ایران

ذخیره نفت بهرگان، یک سوم ذخایر کشور امریکاست/سود یک درصد افزایش ضریب بازیافت، معادل ۶ سال بودجه ایران

وزیر نفت در بازدید از منطقه بهرگان، با تاکید بر پتانسیل های سرشار جمهوری اسلامی ایران در حوزه نفت و گاز گفت: ذخیره نفت خام درجای منطقه بهرگان، به تنهایی با یک سوم کل ذخایر نفت کشور امریکا برابری می کند.

به گزارش خبرنگار اعزامی NIOC به بوشهر، رستم قاسمی؛ وزیر نفت در جریان بازدید خود از منطقه نفتی بهرگان، ضمن تقدیر ازکارکنان شرکت نفت فلات قاره به دلیل تحمل شرایط سخت کار در دریا، گفت: ایران منابع فسیلی بسیاری در اختیار دارد و ما موظفیم به بهترین شکل از این منابع استفاده کنیم و با درآمد ناشی از این منابع، زیرساختها را بیش از پیش توسعه دهیم.

وی با تاکید بر ضرورت افزایش ضریب بازیافت از مخازن، تصریح کرد: یک درصد افزایش ضریب بازیافت از مخازن نفتی، منجر به افزایش یک میلیارد بشکه ای نفت تولیدی در هر سال خواهد شد و عواید ناشی از افزایش یک درصدی ضریب بازیافت، با ۶ سال بودجه کل کشور برابری می کند.

قاسمی در ادامه با اشاره به سیاست های صنعت نفت در راستای حمایت از کارکنان این صنعت، اظهار داشت: بهره مندی هرچه بیشتر از کارکنان بومی با هدف اشتغالزایی در مناطق مختلف کشور، در دستور کار وزارت نفت قرار داد و بومی بودن حدود ۷۰ درصد از کارکنان منطقه بهرگان، نشان دهنده وجود عزمی راسخ برای تحقق این هدف است.

وزیر نفت با اشاره به تجربه ۵۰ ساله شرکت نفت فلات قاره ایران در زمینه کار در دریا، ضمن آنکه تلاش کارکنان این شرکت را در راستای بازسازی و نوسازی تاسیسات آسیب دیده از دوران جنگ ستودنی عنوان کرد، گفت: پراکندگی سکوها، پیچیدگی و گرانی تجهیزات مورد نیاز در دریا و شرایط سخت کار بر روی سکو از جمله عواملی است که اهمیت کار در دریا را نسبت به خشکی دوچندان می کند.

وی که در جریان سفر یکروزه­ی خود از منطقه بهرگان، از سکوهای ابوذر، سروش و نوروز و پایانه صادرات نفت سورنا نیز بازدید کرد، با تقدیر از زحمات کلیه کارکنان به دلیل تلاش روزافزون آنها جهت پیشبرد اهداف صنعت نفت به رغم شرایط سخت کاری، اظهار داشت: ارزشمندترین سرمایه صنعت نفت و شرط اصلی در مسیر تحقق اهداف این صنعت، نیروی انسانی است و اگر توانستیم شان و منزلت کارکنان را به خوبی حفظ کنیم، می توانیم به موفقیت در ادامه راه نیز امیدوار باشیم.

بر اساس این گزارش، وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره و جمعی دیگر از مدیران ارشد صنعت نفت، اواخر هفته گذشته از منطقه نفتی بهرگان و تاسیسات تولید و بهره برداری از نفت و گاز در آبهای خلیج فارس  بازدید و با کارکنان و کارگران صنعت نفت در این منطقه دیدار کردند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ دی ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۱۵۳۴۳ بازدید