سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

وزیر نفت میهمان سکونشینان صنعت نفت

وزیر نفت میهمان سکونشینان صنعت نفت/ بازدید رستم قاسمی از خاستگاه صنعت نفت دریایی خاورمیانه

منطقه نفتی بهرگان در بیست و دومین روز از دی ماه سال جاری، میزبان وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره و جمعی از مدیران رده بالای صنعت نفت کشور بود.

منطقه نفتی بهرگان در بیست و دومین روز از دی ماه سال جاری، میزبان وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره و جمعی از مدیران رده بالای صنعت نفت کشور بود.

به گزارش خبرنگار اعزامی NIOC به بوشهر، وزیر نفت و هیات همراه وی به منظور آگاهی از روند فعالیت های تولید و توسعه در منطقه نفتی بهرگان، از این منطقه بازدید به عمل آوردند و در جمع کارکنان پایانه سورنا، سکوهای ابوذر، سروش و نوروز حضور یافتند.

افتتاح ۳ طرح توسعه ای با حضور وزیر نفت

این گزارش حاکی است، در جریان این سفر یکروزه، طرح توسعه اسکله تدارکاتی بهرگان، سیستم میترینگ و متمرکزسازی مدیریت مخازن بهرگان و در نهایت ساختمان اداره مرکزی این منطقه نفتی با حضور وزیر نفت به طور رسمی افتتاح شدند؛ بر اساس این گزارش، اسکله تدارکاتی بهرگان با هدف تامین نیاز سکوها به تجهیزات مورد نیاز در طول شبانه روز، توسعه یافته است و سیستم میترینگ نیز امکان اندازه گیری دقیق میزان نفت مخازن و انشعابات آن را فراهم کرده است.

این گزارش می افزاید: وزیر نفت و هیات همراه در این سفر، ساعتی نیز در مراسم گرامیداشت شهدای عملیات کربلای چهار و پنج در گناوه حضور یافتند و با حضور وزیر نفت، عملیات ساخت مخازن ذخیره نفت گناوه نیز آغاز شد.

لازم به توضیح است تولید نفت دریایی در منطقه خاورمیانه و خلیج پارس؛ نخستین بار در دهه ۳۰ شمسی با تولید نفت از آبهای سرزمینی ایران در بهرگان آغاز شد و به تدریج با کشف نفت در سایر مناطق دریایی خلیج پارس این منطقه به قطب نفت و گاز جهان بدل گشت.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ دی ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۱۴۲۹۸ بازدید