سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

لاوان- رسالت ؛روی خط LAN/ ارتباط سکونشینان نفتی در خلیج پارس ،آسان تر می شود

رییس واحد فن آوری اطلاعات منطقه عملیاتی لاوان می گوید:برای اولین بار سکوی نفتی رسالت در آبهای خلیج پارس به وسیله فن آوری شبکه LAN با جزیره لاوان ارتباط یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران؛ علیرضا کامیابی رئیس واحد ICT منطقه لاوان با اعلام این خبر افزود: برای اولین بار ارتباط شبکه  LAN سکوی نفتی رسالت با LAN شبکه منطقه لاوان ایجاد گردید که این موضوع آسان تر شدن ارتباط کارکنان این سکوی مهم تولید نفت ایران در خلیج پارس را به همراه خواهد داشت.

 به گزارش روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره ایران (منطقه لاوان)وی  تاکید کرد:با برقراری این ارتباط و در گام نخست علاوه بر دسترسی به اینترنت پر سرعت ، تمامی سرویس های عملیاتی ، اداری و نامه نگاری برید در دسترس کلیه کاربران مستقر بر روی سکوی رسالت (R1) قرار گرفت .

وی یاداور شد: در عرصه ارتباطات مخابراتی نیز در جهت تسریع در امور عملیاتی و رفاهی کارکنان منطقه و سکوها، سرویس های جدید برقرار گردید . که از آن جمله می توان به ارتباط با اداره مرکزی شرکت نفت فلات قاره ایران  به صورت مستقیم و بدون پیش شماره اشاره کرد.

کامیابی خاطر نشان کرد: از این پس؛ ارتباط سکوی بهره برداری رسالت با تهران به صورت مستقیم و ارتباط با شهرستانهای کشور هم با گرفتن کد مربوطه میسرگردید .

به گفته وی با توجه به اینکه پیشتربرای دسترسی به امکانات ارتباطی یادشده از پهنای باند ماهواره ای استفاده می شد ، با این تغییرو استفاده از پهنای باند اینترنتی مخابراتی منطقه به جای ماهواره ای،این امکانات برای توسعه ارتباطات سکوی نفتی بلال اختصاص یافت و بخشی از مشکلات سکوی بلال نیز مرتفع شد .

 کامیابی تصریح کرد: توسعه ارتباطات سایر سکوهای بهره برداری منطقه  عملیاتی نیز در دستور کار واحد ICT   منطقه قرار دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ دی ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۱۴۴۲۸ بازدید