سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

برگزاری دوره آموزشی فتوژورنالیسم برای فعالان روابط عمومی

دوره آموزشی فتوژورنالیسم، ویژه کارکنان و مدیران روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران و شرکت های تابعه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، دوره آموزشی فتوژورنالیسم ویژه کارکنان و مدیران روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران و شرکت های تابعه، صبح امروز (سه شنبه ۲۰ دی ماه) برگزار شد و طی آن شیوه های مربوط به ارایه تصاویر علمی از دستاوردهای صنعت نفت تشریح شد.

در این دوره آموزشی موضوعاتی از جمله شناخت تصاویر و روش های گزینش عکس در میان رسانه های خبری نیز مطرح شد.

اسماعیل عباسی؛ عکاس، استاد دانشگاه و مدرس دوره های آموزشی فتوژورنالیسم، در این دوره از کلاس های آموزشی ضمن تاکید بر لزوم اطلاع رسانی از طریق عکاسی در صنعت نفت گفت: عکس باید گویا باشد و برای داشتن آلبوم تصاویر ماندگار باید به چهار خصوصیت آگاهی بخشی، جاذبه تصویری، جنبه احساسی و نگرش صمیمی در تصاویر توجه شود.

وی همچنین با ارایه مطالبی در خصوص زیرنویس عکس گفت: زیرنویس تصاویر باید تفسیرکننده عکس باشد، نه توضیح دهنده آن؛ از همین رو باید در انتخاب گزینه های مناسب برای زیرنویس عکس توجه ویژه ای لحاظ شود.

بنابراین گزارش، دوره آموزشی فتوژورنالیسم، به همت روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران و طی دو روز برگزار می شود.

در جلسه امروز مباحثی در خصوص اصول فتوژورنالیسم عنوان شد و در جلسه بعدی که صبح فردا (چهارشنبه ۲۱ دی ماه) برگزار می شود مباحثی در باره عکاسی حرفه ای عنوان خواهد شد.

روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران، پیش از این نیز نسبت به برگزاری دوره های آموزشی آشنایی با فتوشاپ و رنگ شناسی ویژه کارکنان و مدیران روابط عمومی های شرکت نفت و شرکت های تابعه آن اقدام کرده بود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ دی ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۰۲۳۴۷ بازدید