سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

دور جدید اعتماد سازی میان نفت و بخش خصوصی

ایجاد تحول در بخش بالادستی نفت اجتناب ناپذیر است/دور جدید اعتماد سازی میان نفت و بخش خصوصی

مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران، اولویت اصلی کنفرانس راهکارهای تحول نظام توسعه و بهره برداری در بخش بالادستی نفت و گاز ایران را اعتماد سازی بین بخش خصوصی و صنعت نفت عنوان کرد.

احمد قلعه بانی؛ مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران، در نشست کمیته علمی کنفرانس راهکارهای تحول نظام توسعه و بهره برداری در بخش بالادستی نفت و گاز ایران که با حضور وزیر نفت، مدیران ارشد شرکت های تابعه نفت و دیگر کارشناسان بخش خصوصی در حوزه نفت و گاز، برگزارشد، با بیان این مطلب، گفت: ایجاد تحول در بخش بالادستی نفت و گاز با توجه به تکالیفی که در برنامه پنجم توسعه اقتصادی و سند چشم انداز کشوربرای صنعت نفت مشخص شده است، ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

وی دلایل برگزاری این کنفرانس را اهمیت بخش بالادستی نفت در تولید ناخالص ملی و درآمد ارزی کشور، ضرورت حفظ و تقویت جایگاه جهانی ایران و نقش کلیدی نفت و گاز در سبد انرژی جهان بیان کرد.

معاون وزیر نفت، تصریح کرد: برای حفظ و تقویت ظرفیت تولید نفت در کشور و حفظ جایگاه آن در جهان، باید از راهکارهای نوین استفاده کرد.

وی برضرورت اعتماد به بخش خصوصی به ویژه در شرایط تحریم تاکید کرد و گفت: با توجه به  تکالیف مربوط به اصل ۴۴ قانون اساسی، تصمیم گرفتیم کنفرانسی را با نگاه جدید به بخش خصوصی به منظوراستفاده حداکثری از ظرفیت های این بخش برگزار کنیم.

قلعه بانی ابراز امیدواری کرد که با فراهم شدن ساختارهای جدید در صنعت نفت بتوان یک حرکت نوین در تولید نفت و گاز بویژه در میدان مشترک ایجاد کرد.

گفتنی است، وزیر نفت به عنوان رئیس شورای سیاستگذاری، مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران به عنوان رئیس کنفراس، مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت به عنوان رئیس کمیته علمی و مدیر عامل شرکت داناانرژی به عنوان مدیر اجرایی در این کنفرانس حضور خواهند داشت.

کنفرانس راهکارهای تحول نظام توسعه و بهره برداری در بخش بالادستی نفت و گاز ایران، با حمایت و ابتکار مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران با هدف بهره‌گیری از مجموعه ظرفیت‌های فکری و علمی موجود در حفظ و ارتقای جایگاه و تداوم روند توسعه بخش بالادستی صنعت نفت و گاز ایران،نیمه دوم بهمن ماه امسال برگزار می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۴۵۴۱۷ بازدید