سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

شرکت نفت خزر و موسسه ملی اقیانوس شناسی تفاهنامه همکاری امضا کردند

شرکت نفت خزر همسو با توسعه علمی و پژوهشی خود، تفاهمنامه توسعه همکاری با موسسه ملی اقیانوس‌شناسی منعقد کرد.

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی شرکت نفت خزر، مدیرعامل شرکت نفت خزر در آیین امضای این تفاهمنامه گفت: شرکت نفت خزر برای ادامه روند توسعه‌ای، نیازمند همکاری های علمی و فنی با مراکز علمی کشور، از جمله موسسه ملی اقیانوس شناسی است.

علی اصولی افزود: شرکت نفت خزر در راه تحول و توسعه است و این موضوع پس از کشف میدان گازی از شدت و اهمیت بیشتری برخوردار شده است که برای این منظور آماده توسعه همکاری‌ با موسسه های ملی و مراکز علمی و دانشگاهی کشور هستیم.

وی ضمن برشمردن زمینه‌های همکاری، بر ضرورت انجام مطالعات و پژوهش‌های فنی و علمی تاکید کرد و افزود: ما در راهبرد توسعه محور خود به سه رکن پژوهش، دانش و توسعه کیفی توجه ویژه داریم.

مدیرعامل شرکت نفت خزر، یکی از ماموریت‌های عملیاتی حساس و خطیر صنعت نفت را در دریای خزر برای دستیابی و بهره برداری از منابع هیدروکربوری اعلام و تاکید کرد: اقدام های زیربنایی متعدد در زمینه های مختلف علمی، فنی و پژوهشی و بهره گیری حداکثری از ظرفیت نهادها و سازمان های مربوطه در کشور را آغاز و پیگیری کرده است.

دکتر چگینی، رئیس موسسه ملی اقیانوس شناسی نیز گفت: این موسسه نیازهای شرکت نفت خزر را شناسایی و به طور گسترده خود را مجهز کرده است تا به طور موثر و کارا در روند توسعه شرکت نفت خزر به ایفای نقش بپردازد.

وی گفت: ما سالیان بسیاری است که در حوزه آب های عمیق مطالعه کرده ایم و تجارب عملیاتی شرکت نفت خزر وقتی با دانش و مطالعات ما در هم بیامیزد، می تواند نتایج پرباری در پی داشته باشد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ دی ۱۳۹۰ساعت: ۰۹:۱۴۳۵۶ بازدید