سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

آزمون تکمیلی دوره حرفه‌ای بین‌المللی «مدیریت پروژه» برگزار می‌شود

مسئول اجرایی دوره بین‌المللی «مدیریت پروژه» از برگزاری آزمون تکمیلی دوره حرفه‌ای بین‌المللی «مدیریت پروژه» در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت(MOP)، دکتر کمیلی اصل با بیان اینکه اولین آزمون ورودی دوره بین‌المللی “مدیریت پروژه”  توسط معاونت آموزش موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی در روزهای ۷ و ۸ دی ماه ۱۳۹۰ برگزار شد، از برگزاری آزمون تکمیلی خبر داد.

وی گفت: آزمون ورودی دوره حرفه‌ای بین‌المللی «مدیریت پروژه» که نوبت نخست آن برگزار شد، برای داوطلبانی است که به هر دلیل موفق به حضور در این آزمون نشده‌اند.

دکتر کمیلی با بیان اینکه ازمون نخست این دوره شامل، مهارت زبان انگلیسی( reading, writing, listening, speaking )  ، هوش و مهارت‌های تحلیلی  ومصاحبه بود، تصریح کرد: این آزمون توسط افراد مجرب و باسابقه طراحی و برگزار شد. همچنین روند انتخاب شرکت‌کنندگان در دوره مورد نظر به صورتی است که به سمت گزینش از نیروهایی با تحصیلات و قابلیت‌های بالا برویم.

وی با بیان اینکه به دلیل استقبال فراوان از سوی داوطلبان آزاد، آزمون تکمیلی در نظر گرفته شده است که زمان آزمون آن به زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد، اظهار کرد: عنوان فارسی و انگلیسی دوره “استراتژی و مدیریت پروژه‌های انرژی” ، “Energy Strategy and Project Management”  است که ویژه مدیران صنعت نفت و گاز و انرژی نام‌گذاری شده است.

به گفته این مقام مسئول، برگزاری دوره آموزشی، پس از آزمون تکمیلی همزمان برای همه پذیرفته شدگان آزمون‌های ورودی است.

وی با تشریح این مطلب که این دوره بر اساس نیازمندی‌های صنعت نفت ایران و دستور معاون وزیر در توسعه منابع انسانی و مدیریت طراحی شده است، تاکید کرد: این دوره توسط موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی و با استفاده از اساتید ممتاز بین‌المللی برگزار می شود.

به گفته دکتر کمیلی اصل، بخش اصلی بطور کامل به زبان انگلیسی ارائه خواهد شد و استاندارد دوره معادل دوره کارشناسی ارشد بین‌المللی مدیریت پروژه است همچنین در انتهای دوره گواهی فراغت ازتحصیل با امضاء و مهر معاون وزیر در توسعه منابع انسانی و مدیریت و رییس مؤسسه و توسط موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی اعطا خواهد شد.

مسئول اجرایی دوره بین المللی پروژه افزود: مدت زمان دوره پیش نیاز چهار ماه است که در این مدت پنج درس؛ زبان انگلیسی تخصصی برای مدیران پروژه، مقدمه‌ای بر صنعت نفت و گاز، اقتصاد مهندسی، کاربرد عملی نرم افزارهای آفیس و مقدمه‌ای بر کنترل پروژه ارائه خواهد شد.

به گفته وی، میزان حضور هر یک از دانشجویان در هر درس متغیر و بستگی به توانایی، سوابق تحصیلی و کاری آنان دارد که توسط مجری دوره تعیین می شود.

دکتر کمیلی اصل گفت: به طور قطع، به کارگیری نیروهای توانمند موجب سرعت و حرکت در مسیر پیشرفت شده و نتایج بهتری حاصل خواهد شد.

بر اساس این گزارش، گواهی بین‌المللی پایان دوره اعطایی ‌به‌طور مشترک از موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی و آن همکار بین‌المللی موسسه صادر می‌شود و وزارت نفت در صورت تصویب، گواهینامه این دوره را در ساختار داخلی نفت به عنوان فوق لیسانس برای ارتقاء کارکنان خود ارزشیابی خواهد کرد.

در دوره پیش نیاز، حداکثر ۱۰۰ دانشجو پذیرفته خواهند شد که در دوره اصلی حدود ۷۰ دانشجو انتخاب و در دو گروه ۳۵ نفره تقسیم خواهند شد و محوریت کار در طول دوره بر اساس کارگروهی است.

ملاک‌های انتخاب و ارزشیابی موسسه حداقل ۱۰ سال تجربه کار در صنعت نفت (یا معادل تأیید شده توسط وزارت نفت)، حداکثر سن ۵۰ سال در زمان آغاز به تحصیل، مهارت زبان انگلیسی و قبولی در آزمون مشابه تافل پس از پایان کلاس‌های فشرده زبان انگلیسی در انتهای دوره پیش‌نیاز (توسط همکار بین‌المللی دوره) خواهد بود، همچنین آزمون‌های هوش و مهارت‌های تحلیلی (تست ویژه و مصاحبه) از مشخصات متقاضیان ورود به دوره ESPM است.

بر اساس درخواست معاونت منابع انسانی وزارت نفت، صد در صد سهمیه دوره به مدیران و کارمندان رسمی وزارت نفت اختصاص خواهد یافت، همچنین طول دوره پیش‌نیاز و زبان انگلیسی سه ماه (به‌صورت پیوسته) است.

براساس این گزارش، علاقه مندان برای حضور در دوره  بین المللی مدیریت پروژه می توانند با بخش آموزش موسسه مطالعات بین المللی انرژی تماس گرفته و از شرایط ثبت نام کسب اطلاع کنند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۸ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۰۳۴۲۸ بازدید