سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ EN

میانگین مصرف روزانه بنزین کشور به ۵۵ میلیون لیتر رسید

میانگین مصرف روزانه بنزین کشور هفته گذشته با ۲٫۲ درصد کاهش به ۵۵٫۱ میلیون لیتر در روز رسید که از آغاز پاییز امسال، کمترین رکورد مصرف هفتگی به شمار می آید.

به گزارش خبرنگار شانا، بر اساس آمارهای رسمی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، مجموع مصرف بنزین کشور در روزهای ۱۰ تا ۱۶ دی به ۳۸۵ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر رسید که نسبت به هفته پیش از آن (۳۹۴ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر)، ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر (۲٫۲ درصد) کاهش یافته است.

در هفته مورد بررسی، بیشترین مصرف بنزین کشور مربوط به روز پنج شنبه (۱۵ دی) با ۶۲ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر و کمترین آن مربوط به روز جمعه (۱۶ دی) با ۴۷ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر است.

مصرف گازوییل کشور اندکی کاهش یافت

مصرف گازوییل کشور نیز در فاصله زمانی ۱۰ تا ۱۶ دی کاهش یافت؛ به گونه ای که مجموع مصرف این فرآورده با متوسط روزانه ۱۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر، به ۸۰۷ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر رسید که در قیاس با هفته پیش از آن (۸۰۹ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر)، ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر (۰٫۲ درصد) کاهش یافت.

بالاترین رقم مصرف گازوییل کشور در زمان یادشده به روز دوشنبه (۱۲ دی) با ۱۶۰ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر و کمترین آن به روز جمعه (۱۶ دی) با ۷۷ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر اختصاص داشت.

کاهش مصرف نفت کوره و نفت سفید

بر پایه آمار شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، مجموع مصرف نفت کوره کشور در فاصله زمانی ۱۰ تا ۱۶ دی کاهش یافت؛ به گونه ای که مصرف این فرآورده با متوسط روزانه ۵۸ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر به ۴۰۹ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر رسید که نسبت به هفته پیش از آن (۲۲۶ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر)، ۱۸۳ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر (۸۱ درصد) کاهش نشان می دهد.

مجموع مصرف نفت سفید کشور در این فاصله زمانی به ۱۴۹ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر رسید که در مقایسه با هفته پیش از آن (۱۶۴ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر)، ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر (۹٫۲ درصد) کاهش یافته است.

کاهش ۷٫۳ درصدی مصرف بنزین سوپر کشور

مجموع مصرف بنزین سوپر کشور نیز هفته گذشته با میانگین روزانه ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر به ۱۶ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر رسید که در مقایسه با هفته پیش از آن (۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر)، ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر (۷٫۳ درصد) کاهش یافته است.

مصرف بنزین تهران ها ۱٫۵ درصد کاهش یافت

بر اساس آمار شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران مجموع مصرف بنزین تهران در فاصله زمانی ۱۰ تا ۱۶ دی، ۸۴ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر اعلام شده که در مقایسه با هفته پیش از آن (۸۵ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر)، ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر (۱٫۵ درصد) کاهش یافته است.

میانگین مصرف روزانه بنزین تهران هفته گذشته ۱۲ میلیون لیتر بوده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۸ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۵۷۳۹۸ بازدید