سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

بیشترین ضریب پرداخت به کارکنان سکوهای عملیاتی تعلق دارد

با تصحیح فوق‌العاده‌های کارکنان صنعت نفت که از ابتدای سال جاری محقق شد، هم‌اکنون بیشترین ضریب پرداخت متناسب با سختی کار به کارکنان سکوهای عملیاتی تعلق پیدا کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، دکتر علیرضا میر محمد صادقی با اشاره به اینکه با هدف ایجاد عدالت بیشتر در پرداختی‌های کارکنان صنعت نفت، تلاش شده شرایط سختی کار به طور کامل در نظر گرفته شود، اظهار کرد: به‌این ترتیب به‌دلیل سختی کار، بیشترین توجه به کارکنان مناطق عملیاتی بوده است.

وی با اشاره به سختی کار، بدی آب و هوا و شرایط ویژه کار در سکوهای عملیاتی تصریح کرد: بنابراین بیشترین ضریب پرداخت به کارکنان روی سکوهای عملیاتی تعلق پیدا کرده است که به‌نظر می‌رسد این اصلاح فوق‌العاده‌ها تاثیر بسزایی در رضایت کارکنان داشته و منجر شده درخواست‌ها برای انتقال از جنوب به مناطق شمالی‌تر کمتر شود.

معاون وزیر نفت با اشاره به اینکه میزان ریزش منابع انسانی در صنعت نفت کشورمان در حد طبیعی قرار دارد، توضیح داد: صنعت نفت صنعتی بین‌المللی است که نیروهای کیفی در آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند، به‌همین دلیل افراد در ارتباط با شرکت‌های خارجی مرتبط و یا ارتقاء سطح علمی و تجربی تمایلی ندارند همه عمر کاری خود را در یک شرکت خاص بمانند و به طور طبیعی جابه‌جایی‌هایی انجام خواهند داد.

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت با اشاره به اینکه صنعت نفت صنعتی عملیات محور است، درخصوص افزایش ساعت اداری کارکنان تهران تغییر توضیح داد: باتوجه به اینکه کارکنان این صنعت در مناطق عملیاتی از ساعت ۸ صبح تا ۴ بعد از ظهر کار می‌کنند، باید بخش ستادی این صنعت به‌مراتب بیشتر در محل کار حضور داشته باشد تا بهتر پشتیبانی کند.

وی با اشاره به اینکه در نتیجه این استدلال وزیر نفت خواستار کسب مجوز افزایش ساعت کاری کارکنان تهران از رئیس‌جمهوری شد، تصریح کرد: ریاست جمهوری نیز ضمن تشکر از این پیشنهاد وزارت نفت با این درخواست موافقت کرد. به این ترتیب وعده ناهار به برنامه روزانه اداره‌های ستادی افزوده شد.

دکتر میر محمد صادقی با اشاره به اینکه هم‌اکنون نیز همچون قبل اضافه‌کار کارکنان از ساعت ۱۶ به بعد محسوب می‌شود، تشریح کرد: درحالی که ساعت کار تا ۲٫۵ بعد از ظهر بود هم طبق دستور دولت، اضافه‌کار کارکنان از ۱۶ به بعد محاسبه می‌شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۲۶۳۵۹ بازدید