سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

جایگزین مناسبی برای نفت ایران در بازار اروپا وجود ندارد

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت گفت: مشتریان اروپایی نفت ایران اذعان دارند که شرکت ملی نفت ایران برای خرید و فروش نفت در طول دهه های گذشته با آنها بسیار همراهی و همکاری کرده است و به طور قطع جایگزین مناسبی برای نفت ایران وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار شانا، محسن قمصری روز چهارشنبه ۱۴ دی ماه در جمع خبرنگاران با یادآوری این موضوع که در طول سه دهه گذشته و در بدترین شرایط صادرات نفت ایران قطع نشده است، تاکید کرد: شرکت‌های نفتی جهان نیز به این موضوع ایمان دارند و به دنبال راه‌هایی هستند تا مانع از اجرای این تحریم‌ها شوند.

قمصری درباره احتمال خروج شرکت‌های نفتی حاضر در ایران پس از وضع تحریم ها نیز اظهار داشت: تا این لحظه که هیچ شرکتی از ایران خارج نشده و هیچ مشکلی برای فروش نفت نیز به وجود نیامده است ولی ما تمهیدات لازم را برای وقوع چنین اتفاقاتی اندیشیده‌ایم.

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت گفت: با وجود وضع تحریم‌های بین‌المللی از ابتدای سال تا اواسط دی ماه روزانه بیش از ۲ میلیون بشکه از نفت خام تولیدی ایران صادر شده است.

قمصری همچنین با اشاره به ادامه حضور شرکت انی ایتالیا در ایران گفت: این شرکت همچنان و طبق برنامه محموله‌های خود را بارگیری می کند و طلب خاصی هم از شرکت ملی نفت ایران ندارد.

وی درباره استفاده از شیوه های گوناگون برای فروش نفت خام گفت: در حال حاضر از کلیه روش‌های بازاریابی رایج در دنیا به جز بورس استفاده می کنیم که این مورد هم به دلایل ساختاری و موانع قانونی باز می گردد چرا که در بورس برد و باخت هست و ما اجازه نداریم به عنوان شرکت ملی نفت ایران در هیچ معامله ای ببازیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ دی ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۱۹۵۵۲ بازدید