سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

قراردادهای جدید نفتی با اولویت توسعه میادین مشترک امضا می‌شود

وزیر نفت گفت: با توجه به رویکردهای جدید در وزارت نفت، به زودی قراردادهای تازه نفتی با اولویت میادین مشترک نفت و گاز امضا خواهد شد.

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی شرکت پایانه های نفتی ایران، مهندس رستم قاسمی روز گذشته (پنجشنبه ۱۵ دی) در جمع مدیران و مسئولان جزیره خارگ با تاکید بر اهمیت بهره برداری از میادین مشترک افزود: باتوجه به اهمیت نفت در اقتصاد کشور باید در صنعت نفت یک نگرش جدید ایجاد شود تا شاهد تحولات اساسی در این صنعت باشیم.

وی تصریح کرد: از چند ماه گذشته قراردادهایی با اولویت میادین مشترک در صنعت نفت به امضا رسیده است که با تحقق این قراردادها به ظرفیت تولید مناسب دست یافته و تحولاتی اساسی در ظرفیت تولید نفت بوجود خواهد آمد.

وزیر نفت با اشاره به نقش حیاتی جزیره خارگ در صنعت نفت کشور گفت: این جزیره پایگاه و خط مقدم اقتصاد کشور است و کارکنان جزیره خارگ نیز به عنوان سربازان خط مقدم هستند.

قاسمی تاکید کرد: در شرایط فعلی در جنگ اقتصادی به سر می بریم و مسئولیت مهمی به عهده کارکنان صنعت نفت است.

وزیر نفت با مطلوب خواندن شرایط اجرای پروژه مخازن ۴ میلیون بشکه ای جزیره خارگ، روند کلی اجرایی پروژه های شرکت پایانه های نفتی ایران را رضایت بخش دانست.

وی با تاکید بر لزوم اجرای سریعتر پروژه های نفتی در جزیره خارگ گفت: نه تنها شرکت پایانه های نفتی ایران، بلکه دیگر شرکت های زیر مجموعه نفت نیز باید پروژه های خود را در زمان بندی تعیین شده به اتمام برسانند.

رستم قاسمی تاکید کرد: پروژه های پایانه های نفتی خارگ و همچنین پروژه ان جی ال خارگ از جمله پرو‍ژه هایی هستند که مشکل تامین اعتبار ندارند.

به گزارش شانا، در بازدید روز پنج شنبه (۱۵ دی) رستم قاسمی، وزیر نفت و مهندس قلعه بانی، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از تاسیسات نفتی جزیره خارگ، کلنگ ساخت مجتمع مسکونی غدیر به زمین زده شد؛ این مجتمع مسکونی ۴۰ واحدی برای کارکنان اقماری بهداشت و درمان صنعت نفت احداث خواهد شد.

وزیر نفت همچنین در این سفر از پروژه های مخازن ۴ میلیون بشکه ای خارگ، اسکله تی و پروژه ان جی ال شرکت نفت فلات قاره بازدید کرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ دی ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۲۰۳۲۲ بازدید