سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

کارمندان متن برای مواجهه با زلزله آماده می شوند

 پدافند غیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت، با برگزاری مانوری در ساختمان این شرکت و طی یک آتش سوزی مصنوعی، میزان آمادگی کارکنان برای مقابله با بحران های احتمالی را می سنجد.

به گزارش روابط عمومی شرکت متن، محمد رحیم اله بخشی؛ رییس پدافند غیرعامل و مدیریت بحران این شرکت، گفت: مانور پدافند غیرعامل به صورت سالانه در شرکت متن برگزار می شود که دومین دوره این مانور، روز چهارشنبه؛ ۱۴ دی ماه با انجام یک آتش سوزی مصنوعی در ساختمان این شرکت برگزار خواهد شد.

وی هدف از این مانور را، پی بردن به نقاط ضعف احتمالی ساختمان شرکت متن برای مواجهه با بحران های احتمالی خواند و تصریح کرد: همچنین این مانور، فرصتی را فراهم می کند تا کارکنان برای مقابله با بحران آماده شوند و به صورت عملی، روش های بحران ستیزی را تمرین کنند.

اله بخشی در تشریح این مانور گفت: در جریان این آتش سوزی و انفجارهای مصنوعی پس از آن، تمام ساختمان متن را دود احاطه می کند و کارکنان باید از راه های نجاتی که تدارک دیده شده است، از ساختمان خارج شوند؛ در این راستا سه دستگاه شوت نجات و چهار طناب راپل برای انتقال کارکنان به خارج از ساختمان در نظر گرفته شده است.

رییس پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شرکت متن در ادامه متذکر شد: پیش بینی های ما نشان می دهد در صورت وقوع یک زلزله هفت ریشتری و در صورتی که آمادگی کافی وجود نداشته باشد، از مجموع کارکنان شاغل در ساختمان شرکت مهندسی و توسعه نفت که حدود ۵۰۰ نفر هستند، نیمی از آنها یعنی بالغ بر ۲۵۰ نفر با خطر مرگ مواجه می شوند و این آمار تامل برانگیز، ضرورت توجه به الزامات پدافند غیرعامل را بیش از پیش آشکار می سازد.

اله بخشی به دیگر برنامه های کمیته پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شرکت مهندسی و توسعه نفت نیز اشاره و خاطرنشان کرد: به منظور آماده سازی بیشتر کارکنان نفتی در مناطق مرزی برنامه ریزی شده است، مانورهای دیگری نیز در قالب زلزله و آتش سوزی در مناطق عملیاتی شرکت متن از جمله میدان آزادگان، میدان یاران و میادین آذر و چنگوله برگزار شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۰۶۸۶۳ بازدید