سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

امضای ۲ قرارداد مطالعاتی و حفاری برای توسعه فعالیت ها در پارس جنوبی

قرارداد طرح مطالعه و پایش عملکرد میدان گازی پارس جنوبی به منظور بهبود و افزایش تولید از مخزن و قرارداد حفاری ۲ حلقه چاه توصیفی – توسعه ای و ارزیابی توان تولید لایه های نفتی میدان پارس جنوبی امروز (دوشنبه ۱۲ دی) با حضور وزیر نفت امضا می شود.

به گزارش خبرنگار شانا، قرارداد طرح مطالعه و پایش عملکرد میدان گازی پارس جنوبی به منظور بهبود و افزایش تولید از مخزن بین شرکت نفت و گاز پارس و پژوهشکده ازدیاد برداشت از مخازن نفت و گاز امضا خواهد شد.

بر اساس این گزارش همچنین قرارداد حفاری ۲ حلقه چاه توصیفی – توسعه ای و ارزیابی توان تولید لایه های نفتی میدان پارس جنوبی نیز بین شرکت نفت و گاز پارس و شرکت گلوبال پتروتک به امضا خواهد رسید.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران پیش از این درباره “طرح تحقیقاتی بهبود تولید با کاربرد فناوری های لازم در افزایش تولید صیانتی از میدان پارس جنوبی” گفته بود: با توجه به مشترک بودن میدان پارس جنوبی، این طرح با هدف رسیدن به تولید بهینه گاز و میعانات گازی، ارتقای روش های پیش بینی عملکرد مخزن و برنامه ریزی و بهینه سازی تولید و افزایش ضریب بازیافت گاز و میعانات برنامه ریزی شده است.

عمادی افزوده بود: تفاهمنامه طرح تحقیقاتی بهبود تولید با کاربرد فناوری های لازم در افزایش تولید صیانتی از میدان پارس جنوبی در یک برنامه زمانی پنج ساله (و در صورت لزوم قابل تمدید) میان شرکت نفت و گاز پارس و پژوهشکده ازدیاد و برداشت از مخازن نفت و گاز امضا خواهد شد.

وی درباره ساختار اجرایی “طرح تحقیقاتی بهبود تولید با کاربرد فناوری های لازم در افزایش تولید صیانتی از میدان پارس جنوبی” گفته بود: کمیته راهبردی، برای سیاست گذاری و جهت دهی به فعالیت های پژوهشی در این حوزه، همچنین تصویب طرح های تایید شده در کمیته تخصصی است.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران، تصریح کرده بود: کمیته راهبری متشکل از کارشناسان و مدیران ارشد شرکت نفت و گاز پارس و پژوهش و فناوری شرکت نفت ملی نفت ایران و در صورت لزوم دیگر مراکز پژوهش و فناوری کشور تشکیل می شود.

�حوم به شمار می آید، همچنین صبوری ایشان در میان همکاران صنعت نفت، از دیگر ویژگی های مرحوم بخشیان بود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۳۷۴۳۷ بازدید