سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

اجرای کامل مصوبه جذب ۵۰ درصد نیروی بومی استان بوشهر یک تکلیف است

مدیرعامل جدید سازمان منطقه ویژه پارس اجرای کامل مصوبه سفر هیات دولت به استان بوشهر مبنی بر جذب ۵۰ درصد نیروی بومی در پروژه های صنعت نفت، گاز و پتروشیمی پارس جنوبی را تکلیف مهم و اولویت این سازمان خواند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مسعود نصوری در نشست مدیران منطقه ویژه پارس تصریح کرد: برای تحقق اشتغال در پایتخت انرژی کشور یک کار جمعی لازم است و همه مدیران باید در این زمینه هماهنگ عمل نموده و با انسجام کامل تلاش کنند.

وی ادامه داد: ضرورت اجرای مصوبه جذب ۵۰ درصد نیروی بومی در منطقه ویژه پارس، دستور صریح رییس جمهوری است؛ از این رو باید با یک برنامه عملیاتی تمامی امکانات را بسیج کرده و فضای مناسب برای تحقق کامل این مصوبه را فراهم کنیم.

نصوری با بیان اینکه، سازمان نماینده دولت در منطقه ویژه پارس است و بنا براین باید این تکلیف را به طور دقیق اجرایی کنیم، یادآور شد: چانچه مشکلاتی در نحوه جذب نیروهای بومی وجود دارد باید با کار علمی و تحقیقاتی، پژوهش های لازم در این زمینه انجام دهیم.

مدیرعامل منطقه ویژه پارس تصریح کرد: برای رفع مشکلات، فرضیه هایی وجود دارد که می توان از آنها برای یافتن علل اصلی و نتایج سازنده برای حل بحران های پیش رو اشتغال جوانان این استان تلاش کرد.

نصوری با تاکید بر تقویت نقش حاکمیتی منطقه ویژه پارس در حوزه عملیاتی پارس جنوبی، پارس کنگان و پارس شمالی افزود: به طور مسلم راهکارهایی برای اجرایی مناسب ماموریت های سازمان منطقه ویژه پارس وجود دارد؛ در این راستا شکاف های موجود را باید با تعامل با جامعه محلی پر کرد.

وی یادآور شد: مدیران امروز نیز مانند جوانان امروز، زمانی بی تجربه بودند و در فضای کار و اشتغال به مدیران توانمند این مرز و بوم تبدیل شدند؛ امروز نیز ما باید با اعتمادسازی و آموزش، در راستای توانمندی جوانان این منطقه برای پرورش نسل آینده صنعت نفت، اهتمام ورزیم.

در این نشست مدیر کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه پارس نیز گزارشی از مشکلات و چالش های اشتغال و عدم تحقق کامل مصوبه جذب ۵۰ درصد نیروی بومی استان بوشهر در پروژه های پارس جنوبی را مطرح کرد.

همچنین مدیر طرح های مهندسی سازمان منطقه ویژه پارس نیز گزارشی از آخرین وضعیت اجرای پروژه های زیرساختی منطقه ویژه پارس در حوزه عملیاتی کنگان ارائه کرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ دی ۱۳۹۰ساعت: ۰۹:۳۲۲۹۸ بازدید