سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

برای پیروزی در جهاد اقتصادی باید به صنعتگران میدان داد

کارکنان شرکت ملی نفت سهم بزرگی در صیانت از منافع ملی دارند/برای پیروزی در جهاد اقتصادی باید به صنعتگران میدان داد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام معتقد است اگر به صنعتگران و فناوران ایرانی میدان داده شود قادرند بسیاری از گلوگاه هایی را که هم اکنون بخش صنعت کشور با آن رو به رو است را حل و فصل کنند و وابستگی ها را به صنایع با تکنولوژی بالا به حداقل برسانند.

محسن رضایی؛ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران اظهار کرد: اگر به صنعتگران و فناوران ایرانی میدان داده شود قادرند بسیاری از گلوگاه هایی را که هم اکنون صنعت با آن ها رو به هستند را حل و فصل کنند و وابستگی ها را به صنایع با تکنولوژی بالا به حداقل برسانند.

وی با اشاره به سابقه بیش از یکصدساله صنعت نفت در کشور ما اظهار کرد: متاسفانه به دلیل وابستگی شدید پیش از انقلاب به کشورهای غربی نتوانستیم از این تاریخ طولانی و تجربه عمیق به منظور بهره مندی کامل از صنایع نفت و گاز کشور استفاده کنیم اما تلاش های ۳۰ سال اخیر افق های تازه ای را در برابر این صنعت روشن کرده به طوری که هم اکنون می توانیم در سطح بین المللی با کشورهای صاحب نام در صنعت نفت و گاز رقابت کنیم.

وی تحریم های اعمالی از سوی کشورهای بیگانه را نوعی جنگ اقتصادی تحمیلی خواند و گفت: از برکات این تحریم ایجاد روحیه خودباوری در پژوهشگران و صنعتگران داخلی است که هم اکنون شاهد آن هستیم و پیشرفت رو به رشد صنایع داخلی در سال های اخیر خود دلیلی دیگر بر این مدعاست.

وی ادامه داد: متخصصان داخلی کشور از جمله کارکنان پرتوان شرکت ملی نفت سهم عظیمی در دفاع از منافع ملی در این جنگ نابرابر اقتصادی دارند و همان طور که در دوران هشت ساله دفاع مقدس خوش درخشیدند این بار هم با نو آوری، ابتکار و خلاقیت خود تحریم ها را دور می زنند و بی اثر بودن آنها را به همگان اثبات می کنند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۲۸۳۲۹ بازدید