سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ EN

پایان تعمیرات اساسی در کارخانه نمک‌زدایی نفت تولیدی میدان فروزان

تعمیر اساسی واحد نمک‌زدایی شماره یک منطقه خارک در تاسیسات خشکی فروزان با موفقیت انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، این عملیات با پیگیری‌های لازم و توافق مسئولین منطقه بدون هیچ‌گونه کاهش و اختلال در فرایند تولید به انجام رسید.

این گزارش حاکی است، واحد نمک‌زدایی شماره یک تاسیسات خشکی فروزان برای مدت زیادی از خط خارج شده بود و خوشبختانه عملیات تعمیر اساسی آن با موفقیت به پایان رسید. طی این عملیات، اقداماتی از جمله خارج کردن ظرف از مدار تولید و تخلیه سیال درون آن به سیستم فعال کارخانه،مسدود کردن و جداسازی آن از واحدهای فعال، شستشوی ظرف بوسیله آب و بخار (ایمن سازی)،باز کردن درب ظرف و تخلیه ماسه‌های همراه، تمیزکاری داخل ظرف و در نهایت ماسه‌سایی و آماده کردن ظرف جهت بازدید بازرس فنی، عملیات جوشکاری و چسب کاری نقاط خورده شده، تعمیر و یا تعویض آندهای داخل ظرف، تعمیر سه دستگاه ترانس تامین برق ظرف و تعمیر کلیه سیستم های ابزار دقیق انجام شد.

این گزارش حاکی است پس از تامین تمام نیازهای تعمیراتی که توسط بازرس فنی اعلام می‌شود و بازدید نهایی وی، ظرف مجددا ً بعد از تست‌های لازم و انجام عملیات دیگر در مدار تولید قرار خواهد گرفت.

گفتنی است، تاسیسات خشکی فروزان دارای ۲ دستگاه نمک‌زدایی است که عملیات جداسازی آب و نمک همراه نفت در این دستگاه ها انجام می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۲۹۳۲۵ بازدید