سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

نفت فلات قاره به دنبال حداکثرسازی منافع ملی در میادین مشترک است

شرکت نفت فلات قاره ایران به عنوان متولی تولید نفت و گاز در خلیج فارس، تمامی تمهیدات لازم را برای حداکثرسازی تولید در میادین مشترک از جمله میدان آرش به کار خواهد بست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، میدان آرش یکی از میادین مشترک نفتی و گازی ایران است که با کشور همسایه کویت مشترک است و برای توسعه این میدان، نفت فلات قاره، راهکار مشارکت به جای رقابت (UNITIZATION) را دنبال می کند و بارها این دیپلماسی مثبت را به طرف کویتی ارائه داده و در انتظار پاسخ مثبت است.

بر اساس این گزارش، مشارکت به جای رقابت ضمن حداکثرسازی منافع ملی، موجب تعمیق روابط منطقه‌ای این دو کشور همسایه نیز می شود؛ همچنین راهکار دوم توسعه میدان است که در این خصوص برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته و اقدامات اجرایی جهت دستیابی به تولید زودهنگام در دست پیگیری است و انتظار است در میدان آرش نیز مانند میدان مشترک هنگام، شاهد حداکثرسازی منافع ملی باشیم.

این گزارش حاکی است، فعالیت‌های عملیاتی برای شروع تولید و بهره‌برداری از ذخایر میدان آرش در آینده با هماهنگی لازم با مراجع ذیربط آغاز خواهد شد و از آنجا که در میادین مشترک بر اساس رژیم حقوقی مرزهای مشترک، کشورها در محدوده آبهای سرزمینی خود، عملیات اکتشاف، توسعه و تولید را انجام می دهند، جمهوری اسلامی ایران نیز بر همین اساس دقیقاً حریم های مربوطه را رعایت می کند.

به گزارش شرکت نفت فلات قاره ایران، طرح مباحثی مانند جنگ گازی و … توسط برخی رسانه‌ها روی میادین ایران صحت ندارد و در این شرایط حساس خلیج فارس، طرح کردن چنین مباحثی منطقی نیست.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۲۶۲۹۹ بازدید