سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

پژوهشگاه صنعت نفت مواد افزودنی صنعت نفت را تامین می کند

صنایع پتروشیمی و پالایش از ورود مواد افزودنی به کشور بی نیاز شدند/ پژوهشگاه صنعت نفت مواد افزودنی صنعت نفت را تامین می کند

پژوهشگاه صنعت نفت به دانش فنی انواع مواد افزودنی و شیمیایی لازم در صنعت پتروشیمی و صنعت پالایش دست یافته است؛ از این رو این مجموعه می‌تواند صنایع پتروشیمی و پالایش را از واردات تمام مواد افزودنی بی‌نیاز کند.

 وحید حدادی اصل؛ رییس پژوهشگاه صنعت نفت در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با اعلام این خبر، گفت: مجموعه پژوهشگاه صنعت نفت در بخش شیمی بسیار توانمند عمل کرده است و می تواند در این زمینه تمامی مواد افزودنی و شیمیایی صنعت پتروشیمی و صنعت پالایش را که در فهرست تحریم قرار دارند، تامین کند.

وی تصریح کرد: شرکت های فعال در حوزه نفت، مواد افزودنی مورد نیازی را که در فهرست تحریم قرار دارد به مجموعه پژوهشگاه صنعت نفت اعلام کنند؛ بی شک این مجموعه پژوهشی، آن را در اختیار صنعت قرار خواهد داد.

رییس پژوهشگاه صنعت نفت افزود: بزرگ‌ترین واحد تحقیقاتی کاتالیست کشور در اختیار پژوهشگاه صنعت نفت است، از این رو پالایشگاه‌های کشور می‌توانند از این پس با باور به توانمندی های داخلی، کاتالیست‌های مورد نیاز خود را در شرایط سخت تحریم از خارج از  کشور وارد نکنند.

حدادی اصل افزود: کاتالیست ساخت داخل نسبت به نمونه مشابه خارجی، با قیمت پایین تر عرضه می شود.

وی اظهار امیدواری کرد: با اعتماد به توانمندی‌های داخلی، زمینه‌های پیشرفت و خودباوری در مجموعه‌های پژوهشی کشور بیش‌تر شکل گیرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ دی ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۴۲۲۷۹ بازدید