سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

قلعه بانی: همه ظرفیت کشور برای توسعه پارس جنوبی بسیج شوند

احمد قلعه بانی با تاکید بر عزم جدی مسئولان برای انجام پرشتاب توسعه فازهای پارس جنوبی گفت: باید با عزمی جدی پروژه های در دست اجرای فازهای پارس جنوبی به موقع اجرا و به بهره برداری برسد.

به گزارش خبرنگار شانا، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارس تصریح کرد: اجرای همزمان چندین پروژه برای توسعه فازها در منطقه عسلویه در طول تاریخ کشور در این ابعاد بی نظیر بوده است.

وی گفت: برخی میدان های غیرمشترک در داخل کشور وجود دارد که اگر فعلا از آنها برداشت نکنیم، می توان در آینده از آنها برداشت کرد؛ اما در میدان های مشترک از جمله میدان پارس جنوبی در صورتی که برداشت به موقع انجام نشود، رقیب ما بیشتر برداشت خواهد کرد که به ضرر کشور است.

وی تاکید کرد: باید همه تمرکز مدیران و مجریان صنعت نفت روی توسعه فازهای پارس جنوبی باشد و حتی یک روز تاخیر در اجرای این پروژه ها نداشته باشیم و از پیمانکاران درخواست داریم حتی گذشت لحظه ها را برای اجرای طرح های توسعه این میدان مشترک غنیمت بدانند.

معاون وزیر نفت اولویت صنعت نفت را تولید در بخش بالادست بویژه از میدان های مشترک اعلام و تصریح کرد: این مهم نیازمند پشتیبانی همه بخش هاست و بخشی از درآمد حاصل از توسعه این میدان برای توسعه استان بوشهر اختصاص خواهد یافت.

قلعه بانی گفت: با توجه به حضور رهبر انقلاب اسلامی در عسلویه همزمان با نام گذاری امسال به سال جهاد اقتصادی باید بیش از گذشته در این منطقه در صنعت نفت به عنوان پیشران اقتصاد کشور کار و فعالیت انجام شود.

وی با تاکید بر ضرورت ادامه جهاد اقتصادی در همه بخش ها در سال های آینده گفت: از ابتدای امسال تا کنون شاهد تحقق جهاد اقتصادی در پروژه های بزرگ کشور در عسلویه هستیم و امروزه صنعت نفت و گاز کشور بزرگترین صنعت برای افزایش درآمد مردم حساب می شود و باید از این منبع خدادادی برای توسعه بخش های زیربنایی کشور استفاده شود.

معاون وزیر نفت با اشاره به تاثیر مطلوب اجرای موفق مرحله نخست قانون هدفمندی یارانه ها در کشور گفت: تا پیش از اجرای این قانون بسیاری از منابع کشور اسراف می شد؛ اما با همکاری خوب مردم و اجرای این قانون امیدواریم در آینده نزدیک شاهد استفاده از درآمدها با هدف توسعه پایدار کشور باشیم که برای تحقق این مهم همه مردم باید همکاری کنند.

قلعه بانی اظهار امیدواری کرد که مرحله دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه ها بهتر از مرحله نخست انجام شود.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران بر ضرورت انجام کار تیمی و توجه همه مسئولان استان بوشهر برای کمک به همکاران صنعت نفت در توسعه پارس جنوبی تاکید کرد و گفت: امیدوارم با استفاده از همه ظرفیت های کشور بویژه در زمینه ساخت داخل توسعه این میدان مشترک با شتاب بیشتری انجام شود.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به شروع فعالیت مهندس نصوری به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس در منطقه عسلویه اجرا و تحقق مصوبه های استانی سفر ریاست جمهوری و رهبر انقلاب اسلامی به این منطقه باید در اولویت باشد و امیدوارم با توجه به سابقه ایشان پروژه های این شرکت برای پشتیبانی از تولید نفت و گاز در عسلویه با شتاب انجام شود.

قلعه بانی بر توجه به محدودیت ها و توجه به مسائل معیشتی مردم منطقه عسلویه نیز تاکید کرد.

مراسم تودیع سید پیروز موسوی و معارفه مهندس مسعود نصوری، مدیران عامل پیشین و جدید سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس پنج شنبه (۸ دی ماه) با حضور مهندس احمد قلعه بانی، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در عسلویه برگزار شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ دی ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۳۷۳۲۰ بازدید