سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

لرزه نگاری سه بعدی میدان آرش پایان یافت

لرزه نگاری سه بعدی میدان آرش پایان یافت/ قرارداد توسعه میدان گازی فروز B در آستانه امضا

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران از انعقاد قرارداد توسعه میدان فروز B طی روزهای آینده خبر داد و گفت: هم اکنون ۱۵ میلیارد دلار پروژه در دستور کار شرکت نفت فلات قاره قرار دارد که هشت میلیارد دلار از این میزان، باید به توسعه میادین مشترک اختصاص یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمود زیرکچیان زاده؛ مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره، در حاشیه‌ی مراسم امضای قرارداد توسعه میدان گازی لاوان که ظهر امروز (سه شنبه، ششم دی ماه) برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: مذاکرات مربوط به توسعه میدان گازی فروز B و تولید برق از گاز این میدان بین شرکت نفت فلات قاره و شرکت مپنا نهایی شده و این قرارداد طی روزهای آینده به امضا خواهد رسید.

وی به برنامه ریزی های این شرکت برای تحقق تولید روزانه ۱۰ میلیارد فوت مکعب گاز از این میدان در پایان برنامه‌ی ششم توسعه اشاره کرد و گفت: قرارداد توسعه میدان گازی لاوان و تصمیم گیری مبنی بر تبدیل منطقه لاوان به هاب پتروشیمی، در راستای ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری از خام‌فروشی، در دستور کار شرکت نفت فلات قاره قرار دارد.

زیرکچیان زاده، سقف تولید گاز از این میدان را ۷۵۰ میلیون فوت مکعب گاز در روز عنوان کرد و ادامه داد: مدت زمان اجرای این پروژه، حدود ۵۴ ماه برآورد شده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون کار لرزه نگاری سه بعدی میدان آرش پایان یافته است، بر استراتژی شرکت نفت فلات قاره مبنی بر «مشارکت» به جای «رقابت» تاکید و تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با کشور کویت برای توسعه میدان آرش به صورت مشترک به نتیجه برسیم که این امر، منجر به تعمیق روابط اقتصادی دو کشور خواهد شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ دی ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۵۱۴۰۲ بازدید