سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

تزریق بخشی از درآمد پروژه های پژوهشی نفت به فعالیت های تحقیقاتی

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: در صورت درآمدزا بودن پروژه های پژوهشی در صنایع بالادستی نفت وگاز، بخشی از درآمد حاصل به عنوان پاداش به کارکنان آن واحد پژوهشی پرداخت می شود.

احمد قلعه بانی؛ مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با اعلام این مطلب گفت: اختصاص بخشی از درآمد پروژه های پژوهشی به واحدهای سودآور پژوهشی، به منظور توسعه پروژه های جدید تحقیقاتی و پرداخت پاداش کارکنان همان واحدها انجام می شود.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، بر نقش کلیدی پژوهش در توسعه کشورها تاکید کرد و گفت: افزایش سهم پژوهش و فناوری در ارتقای شاخص بهره‌وری و توان رقابتی هر کشور موثر است، بنابراین، نوع و سطح فعالیت‌های پژوهشی یکی از شاخص‌های اصلی توسعه و پیشرفت محسوب می‌شود.

معاون وزیر نفت تاکید کرد: پیشرفت و توسعه، ارتباط مستقیمی با تحقیقات علمی دارد و رشد و توسعه کشورهای پیشرفته در نتیجه سرمایه‌گذاری آنها در بخش پژوهش است.

قلعه بانی هدف اصلی سیستم پژوهشی در کشور را افزایش ثروت در جامعه عنوان کرد وافزود: توسعه پایدار با ساختارهای علمی و پژوهشی ارتباط مستقیم دارد و با بکارگیری پژوهش و فناوری و کاربردی شدن آن در صنعت، ثروت و ارزش افزوده ایجاد می شود.

r-lat� s-�� �O t-family:Calibri;mso-hansi-theme-font: minor-latin’> )، پروستات (PSA )، هورمونهای جنسی (تستوسترون، پروژسترون، استروژن ) ، پرولاکتین و همچنین تشخیص انواع هپاتیت (A –B-C ) و ایدز (HIV ) را دارد.

دهقانی با اشاره به چگونگی اندازه‌گیری مقدار هورمون‌ها، یادآور شد: به طور معمول در بیماری های مختلف مقدار هورمون‌ها در خون افزایش یا کاهش می‌یابد، بدین ترتیب پزشک می‌تواند این گونه بیماری ها را با دانستن مقدار یک هورمون در خون تشخیص دهد.

وی افزود: از این رو، پس از معاینه بیمار، چنانچه برخی از نشانه های بیماری هورمونی در او تشخیص داده شود، بررسی هورمونی به بیمار پیشنهاد می شود؛ بیمار نیز به آزمایشگاه تشخیص طبی مراجعه می‌کند و در بخش هورمون شناسی، به وسیله خون گیری از بیمار، هورمون موجود در خون وی با کمک ابزارها و روش های زیست شیمیایی، اندازه گیری می شود.

بنابراین گزارش، بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر با دارا بودن یک بیمارستان ۶۴ تخته مجهز و ۳۲ درمانگاه، مسوولیت ارائه خدمات به کارکنان شاغل صنعت نفت و خانواده آنان در مناطق جم و پارس جنوبی و همچنین ۱۲۰ هزار نفر از ساکنان بومی این مناطق را عهده‌دار است.

همچنین از این تعداد، ۱۹ مرکز شامل یک مرکز اورژانس و درمانگاه جراحی و سه مرکز سلامت کار و یک مرکز پزشکی خانواده و ۱۴ مرکز بهداشتی و درمانی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس مستقر شده‌اند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۳۸۳۶۱ بازدید