سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

تهیه نرم افزار و راه اندازی سامانه کنترل از راه دور دستگاه های سرچاهی

برای نخستین بار در کشور، تهیه نرم افزار و راه اندازی سامانه کنترلی از راه دور دستگاه های سرچاهی حفاری محقق و در نهمین نمایشگاه تخصصی صنعت حفاری در اهواز رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، شریف جدوعی؛ مدیرعامل شرکت خدمات فنی و مهندسی پرشیا پتروپام درباره تهیه نرم افزار و راه اندازی سامانه کنترلی از راه دور دستگاه های سرچاهی حفاری توضیح داد: این سامانه قابل استفاده برروی تمامی دستگاه های سیمانزنی و اسید زنی است.

جدوعی گفت: از ویژگی های این سامانه، کنترل فرآیند عملیات از طریق اینترنت و وایرلس و قابلیت ثبت و ذخیره اطلاعات به زبان فارسی و انگلیسی بر روی لوح فشرده است.

وی افزود: در این نمایشگاه همچنین نخستین دستگاه اختلاط سیمان (HIGH ENERGY ) که در واقع مخلوط دوغاب و سیمان را انجام می دهد و از سامانه هیدرولیک و هوشمند و نرم افزار و سخت افزار برخوردار است و به صورت اتوماتیک کار می کند رونمایی شد.

مدیرعامل شرکت خدمات فنی و مهندسی پرشیاپتروپام گفت: این دستگاه از نظر کارآیی با مشابه خارجی برابری می کند و این درحالی است که قیمت آن بسیار ارزانتر است.

وی افزود: هم اکنون دو دستگاه اختلاط سیمان به سفارش شرکت ملی حفاری ایران در این شرکت طراحی و ساخته شده و ۶ دستگاه در دست ساخت است.

جدوعی اضافه کرد: این دستگاه ها روی دستگاه های سیمانزنی (پمپ تراکت) نصب و مورد استفاده قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت خدمات فنی و مهندسی پرشیاپتروپام یادآور شد: این شرکت پیش از این نسبت به طراحی و ساخت سه دستگاه دوغاب زنی دریایی (اسکید) و میکسرهای دوغاب سیمان اقدام کرده بود و هم اکنون ساخت ۶ دستگاه اسکید دریایی و دو دستگاه تریلر اسید زنی را در دست اجرا دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ دی ۱۳۹۰ساعت: ۰۹:۳۱۴۷۳ بازدید