سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

فرهیختگان دانشگاه امیر کبیر میهمان خوان نعمت پارس جنوبی

جمعی از اساتید ودانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترای مهندسی نفت دانشگاه صنعتی امیر کبیر، در سفری یک روزه از پروژه های منطقه ویژه اقتصادی پارس و شرکت نفت و گاز پارس بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، جمعی از اساتید ودانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترای مهندسی نفت دانشگاه صنعتی امیر کبیر پنج شنبه ( یکم دی ماه سالجاری ) در سفری یک روزه از پیشرفت پروژه های گازی منطقه پارس جنوبی بازدید کردند.

بنابراین گزارش، جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی امیر کبیر به منظور آشنایی با تازه ترین تحولات و پیشرفت های مراحل توسعه بزرگترین پروژه های گازی ایران در میدان مشترک پارس جنوبی، به این منطقه اعزام شدند.

اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر ضمن بازدید از فازهای راه اندازی شده و در حال تولید پارس جنوبی، در جریان گسترده ترین مراحل ساخت ۸ فاز جدید پارس جنوبی در بخش های خشکی و اجرای خطوط لوله، نصب تاسیسات و سکوهای دریایی به دست شرکت ها و متخصصان داخلی قرار گرفتند.

این گزارش حاکیست، مسئولان منطقه پارس جنوبی، موقعیت کلی صنایع مختلف این منطقه را با استفاده از گزارش تصویری و نقشه برای اساتید و دانشجویان مهندسی نفت دانشگاه صنعتی امیرکبیر تشریح کردند.

اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سفر یک روزه خود از فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی که مسئولیت توسعه آنها را قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا بر عهده دارد و همچنین از پالایشگاه گازی فازهای ۲ و ۳ پارس جنوبی بازدید کردند.

همچنین این گروه ازمجتمع بندری پارس که شامل بنادر خدماتی، پتروشیمی پارس و گوی‌های شناور و در مجموع دارای ۲۵ پست اسکله و ۲ گوی شناور است و از طرح های زیر بنایی و مجموعه فرهنگی و گردشگری جنگل های حرا بازدید کردند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۶:۳۳۳۶۷ بازدید