سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

آمادگی صدرا برای همکاری در پروژه های نفتی و گازی دریای خزر

مدیرعامل شرکت صدرا از اعلام آمادگی یارد این شرکت در نکا جهت ساخت شناورها و تجهیزات مورد نیاز پروژه‌های نفت و گاز دریای خزر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مهدی اعتصام؛ مدیرعامل شرکت صدرا ضمن ابراز خرسندی از به بار نشستن زحمات چندساله کارشناسان و متخصصان داخلی کشور در کشف میدان گازی بزرگ دریای خزر گفت: انتظار داریم در ادامه این روند، دولت و وزارت نفت جهت تامین پیش‌نیازهای دستیابی به نفت و بهره‌‌برداری از آن به موقع اقدام کنند.

وی افزود: در این زمینه سرمایه‌گذاری جدی برای ساخت انواع کشتی‌های نفتکش، تجهیزات، شناور ذخیره و فرآوری نفت (FPSO)، بارج‌های ذخیره نفت (FSO ) و ابزارهای نقل و انتقال فرآورده‌ها ضروری است.

مدیرعامل صدرا با بیان اینکه مجموعه این شرکت در نکا آمادگی کمک به دولت و وزارت نفت را دارد، تصریح کرد: یارد صدرا در شمال کشور مجموعه‌ای یکتاست و با توجه به اجرای پرژه‌های بزرگی مانند سکوی نیمه‌شناور ایران-امیرکبیر و شناورهای کاسپین، آمادگی، توان و تجربه لازم را از بعد سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و نیروی انسانی متخصص در اختیار دارد.

اعتصام اظهار داشت: در این راستا از دولت انتظار داریم با توجه به ظرفیت‌های خالی یارد نکا و زیرساخت‌های موجود جهت تعریف پروژه اقدام کند که در این زمینه، رییس‌جمهوری هم در سفر اخیر خود به استان مازندران، قول مساعد داده‌اند.

وی در عین حال یادآور شد: اگر برای تعریف همه پروژه‌های مورد نیاز اقدام شود، یارد نکا هم کفاف آن را نخواهد داد و باید ظرفیت‌های خود را توسعه دهیم.

به گفته اعتصام، با توجه به نیاز سکوی امیرکبیر و شناورهای کاسپین به تعمیرات ادواری و نیز ساخت سازه‌ها و شناورهای جدید، قطعا به افزایش ظرفیت حوضچه نیاز داریم و امیدواریم با توجه به کشف میدان گازی، شاهد مساعدت و سرمایه‌گذاری جدی در این بخش باشیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۶:۳۴۳۷۷ بازدید