سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

دو انتصاب در شرکت ملی نفت ایران

بر اساس احکام جداگانه از سوی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، پیروز موسوی به سمت مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران و مسعود نصوری به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس منصوب شدند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، احمد قلعه بانی؛ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه اقتصادی انرژی پارس و شرکت پایانه های نفتی ایران که بعدازظهر امروز (۳ دی) در طبقه ۱۵ ساختمان اصلی وزرات نفت برگزار شد با اشاره به اهمیت منطقه ویژه انرژی پارس به عنوان پشتیبان امر تولید گفت: از مسولان منطقه ای و استانداری استان بوشهر انتظار می رود که با ایجاد تعامل مثبت و پویا، مشوق های لازم را برای جذب سرمایه گذاری در این منطقه ایجاد کنند.

قلعه بانی با تاکید به رعایت مسائل زیست محیطی از مدیران منطقه ویژه انرژی پارس و شرکت پایانه های نفتی خواست که همواره به این امر مهم توجه داشته باشند و پروژه هایی که مربوط به جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی است را عملیاتی کنند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران همچنین گردش شغلی را از جمله عواملی خواند که میتواند تاثیر به سزایی در بهبود روند کار داشته باشد.

قلعه بانی خواهان غربالگری پروژه های تعریف شده در شرکت پایانه های نفتی و همچنین سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس شد و گفت: «پس از غربالگری، پروژه ها باید به ترتیب اولویت به طور جدی پیگیری و اجرا شوند».

پیروز موسوی نیز در این مراسم، منطقه ویژه انرژی پارس را پشتیبان استراتژیک تولید، توسعه، نگهداشت و بهره برداری در پارس جنوبی خواند و گفت: این سازمان در خصوص ایجاد زیرساخت ها و طرح های زیربنایی برای فازهای پارس جنوبی همکاری خوبی با شرکت نفت داشته است.

وی از مدیریت یکپارچه تمامی زیر ساخت های عملیاتی خبر داد و افزود: پیش از این، شرکت ها و واحدهای عملیاتی به صورت جزیره ای کار می کردند در حالی که هم اکنون با ایجاد مدیریت یکپارچه و برقراری تعامل نزدیک، همه شرکت ها به صورت هماهنگ ادامه فعالیت می دهند.

موسوی با اشاره به مصوبات سفر دوم ریاست جمهوری و هیئت همراه از امضا قرارداد ۵۵ پروژه خبر داد و گفت هم اکنون مراحل اجرایی مربوط به این پروژه ها در حال اجراست.

وی شرکت پایانه های نفتی ایران را تکمیل کننده زنجیره تولید خواند و اظهار امیدواری کرد که بتواند در سمت جدید به عنوان مدیرعامل این شرکت با همکاری سایر مدیران به خوبی ایفای نقش کند.

 در پایان این مراسم، احکام مربوطه از سوی غلامحسین اشرفی؛ مشاور و رئیس دفتر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران قرائت شد.

در حکم مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران خطاب به سید پیروز موسوی آمده است: با عنایت به تعهد و خدمات ارزنده جنابعالی به موجب این حکم به عنوان مدیرعامل و عضو اصلی هیئت مدیره شرکت پایانه های نفتی ایران منصوب می شوید.

 ارتقا کیفی خدمات تخصصی، توسعه قابلیت ها و افزایش توان صادرات و واردات مواد نفتی در پایانه های نفتی کشور، افزایش دقت و بهبود کیفیت در نظام اندازه گیری کمی و کیفی مواد نفتی و نیز بازآرایی نظام مدیریت پایانه داری منطبق با اصول نوین پایانه داری بین المللی و  استفاده از کارشناسان مجرب، ار اهم وظایف شرکت پایانه های نفتی  اعلام شده است.

همچنین در حکم دیگری از سوی احمد قلعه بانی خظاب به مسعود نصوری آمده است:

نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب جنابعالی و با استناد به مصوبه مجمع عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، به موجب این حکم به سمت مدیرعامل و نایب رئیس هیآت مدیره آن سازمان منصوب می شوید.

تهیه طرح توسعه پایدار منطقه و ساماندهی فعالیت های پشتیبانی و زیر بنایی آن با مشارکت و همکاری شرکت های مستقر در منطقه و ذینفعان کلیدی، ساماندهی طرح جامع اراضی منطقه، برنامه ریزی و پیگیری در جهت تأمین پایدار و قابل اطمینان خدمات عمومی مورد نیاز شرکت های مستقر در منطقه   برنامه ریزی، هماهنگی و مدیریت یکپارچه مجتمع بندری پارس و پروازهای فرودگاه بین المللی خلیج فارس و تسهیل در توسعه صادرات و ورادات کالا در منطقه، هماهنگی، برنامه ریزی، اجرا و نظارت بر برنامه ها در حوزه های پشتیبانی، رفاهی، آموزشی بهداشت و محیط زیست (HSE)، پدافند غیر عامل و مدیریت بحران به صورت یکپارچه، حفاظت اثر بخش از محیط زیست در توسعه و ساماندهی فضای سبز درکلیه بخش ها و اجرای طرح های تولید و تآمین آب شیرین مورد نیاز منطقه از جمله مواردی است که در حیطه وظایف سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در این حکم مطرح شده است.

از دیگر موارد مطرح شده در این حکم می توان به: «اجرای طرح های صرفه جویی انرژی و بهره برداری بهینه از منابع انرژی، ایجاد همسویی و هماهنگی در کلیه فعالیت های سازمانی منطقه ویژه و پشتیبانی مستمر جهت ایجاد بستر مناسب و تسریع در اجرای طرح ها و پروژه های تولید و توسعه، مدیریت متمرکز و یکپارچه تعاملات و تنظیم مناسبات بیرونی صنعت نفت در سطح منطقه و استان، جلب مشارکت بیشتر بخش خصوصی و تأمین منابع مالی از داخل و خارج کشور با هماهنگی ستاد و ارتقاء کیفیت ارائه خدمات به مجتمع های مستمر در منطقه» اشاره کرد.

در پایان این مراسم از محمد کاظم نیکنام به پاس زحمات و تلاش های موثر وی در مدت زمان تصدی سرپرستی شرکت پایانه های نفتی ایران از سوی احمد قلعه بانی با اهدا لوح سپاس تقدیر شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۶:۳۷۳۹۱ بازدید