سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

تاکید خطیبی بر لزوم حضور فعال رسانه‌ها در رویدادهای بین‌المللی نفت

نخستین دوره نشست هم‌اندیشی اداره کل روابط عمومی وزارت نفت با مدیران ارشد صنعت نفت به منظور تدوین راهبرد اطلاع‌رسانی وزارت نفت، برطرف‌کردن موانع اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی فعالیت‌های این صنعت با دیداری با نماینده ایران در اوپک ادامه یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، سومین جلسه از این نشست‌ها با محمد علی خطیبی با حضور مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت به همراه مسئولان حوزه‌های اطلاع‌رسانی این اداره‌کل در روز سه‌شنبه (۲۹ آذر) برگزار شد.

در این جلسه نماینده ایران در اوپک با ابراز رضایت از برنامه‌ریزی اداره کل روابط عمومی برای اعزام خبرنگاران رسانه‌های داخل و خارج صنعت نفت به اجلاس‌های بین‌المللی تصریح کرد: بهتر اینست رسانه‌های کشور به طور مستقل و بدون وابستگی به وزارت نفت، برنامه‌های منظمی را برای اعزام خبرنگار به این رویدادهای بین‌المللی داشته باشند.

خطیبی با اشاره به اینکه در دنیای رسانه‌ای بیرون از ایران، رقابت بسیار جدی وجود دارد، یادآوری کرد: فعال‌بودن رسانه‌های کشور درخصوص رویدادهایی مانند اوپک، مجمع کشورهای صادرکننده گاز و دیگر رویدادهای مرتبط با انرژی می‌تواند علاوه بر پررنگ‌تر‌کردن نقش ایران، فضای روانی رسانه‌ای جهان را به نفع کشورمان تغییر دهد.

وی با اشاره به اینکه روابط عمومی همچون پلی بین دستگاه‌های نظام و مردم است که نقش کلیدی را در این بخش بازی می‌کند، گفت: ایران به عنوان بنیانگذار بسیاری از سازمان‌های بزرگ انرژی در دنیا باید در بخش رسانه‌ای نیز بتواند همگام با این نقش، خبرنگاران زبده و متخصص را داشته باشد.

در این جلسه همچنین اسحق رویور مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت با اشاره به برنامه‌های این اداره کل برای اصلاح ساختار سازمانی، کسب مجوز نشریه‌ انگلیسی زبان «ایران پترولیوم بولتن»، از برگزاری اجلاس روابط عمومی‌های اوپک و ایجاد بانک اطلاعات بازنشستگان صنعت نفت خبر داد.

وی با تاکید بر آغاز اقدامات لازم برای برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از هفته‌های گذشته با اشاره به سابقه ۱۰۳ ساله صنعت نقفت ایران تصریح کرد: در یک قرن گذشته، قطعا تجارب مدیریتی موفقی در کشور ایجاد شده که با جمع‌آوری و به‌کارگیری آنها می‌توان این تجربه‌های ارزنده را در بخش‌های دیگر نیز استفاده کرد.

 رویور با بیان اینکه در دنیای امروز از نیروی انسانی به‌عنوان سرمایه‌های انسانی نام برده می‌شود، خاطرنشان کرد: بنابراین باید با زمینه‌سازی شرایط شکوفا شدن و بروز استعدادهای سرمایه‌های انسانی در مجموعه صنعت نفت فراهم شود.

وی به تاثیر صنعت نفت در ایجاد وقایع تاریخی اثرگذار در یکصدسال گذشته اشاره و یادآوری کرد: نیاز است شرایط آشنایی بیشتر مردم با صنعت نفت و زوایای اجتماعی، سیاسی و اقتصادی این صنعت که پیشران اقتصاد کشور است، فراهم شود.

براساس این گزارش، در نخستین جلسه از  هم‌اندیشی اداره‌کل روابط عمومی وزارت نفت با مدیران ارشد صنعت نفت ، مهندس قلعه‌بانی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و دکتر میر محمد صادقی معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت و همچنین در دومین جلسه مهندس بیات مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و دکتر مقدم معاون پژوهش و فناوری وزارت نفت به تشریح نظرها و انتظارات خود از اداره‌کل روابط عمومی وزارت نفت پرداختند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۳۱۴۵۵ بازدید