سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

درخواست افغانستان از ایران برای توسعه همکاری ها در حوزه پتروشیمی

هفته گذشته سفیر افغانستان و رایزن ارشد بازرگانی این کشور در ایران به همراه جمعی از مسئولان اتاق بازرگانی وصنایع ومعادن استان کرمانشاه با هدف گسترش روابط بازرگانی میان دو کشور از مجتمع پتروشیمی کرمانشاه بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی کرمانشاه در این بازدید رایزنی های بازرگانی مثبتی انجام شد به نحوی که سفیر افغانستان ضمن بازدید از روند تولید در پتروشیمی کرمانشاه آمادگی کشور خود را برای برقراری مراودات بازرگانی و کسب دانش فنی با این مجتمع اعلام کرد.

پتروشیمی کرمانشاه ظرفیت تولید ۳۹۶ هزار تن آمونیاک و ۶۶۰ هزار تن اوره در سال را دارد که آمونیاک تولیدی آن به مصرف اوره می‌رسد و در واحد اوره نیز برای تامین نیاز کشاورزان در گریدهای گوناگون کود تولید می‌شود. این مجتمع یکی از بزرگ ترین صادرکنندگان اوره گرانول با ظرفیت سالیانه ۶۶۰ هزار تن است و کشورهای هندوستان، مالزی، سریلانکا، ترکیه و عراق، بازار هدف این مجتمع به شمار می آیند.

این مجتمع چهارصد و شصت و پنجمین شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران است که فعالیت‌های اجرایی آن از آبان ۱۳۸۲ آغاز شد و به تدریج با تکمیل پروژه در سال ۸۷ به بهره‌برداری رسمی رسید.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ دی ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۱۲۲۴۶ بازدید