سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

ارائه گواهینامه فنی برای استفاده از نیروهای پیمانکاری اجباری می شود

ارائه گواهینامه فنی برای استفاده از نیروهای پیمانکاری اجباری می شود/ اجرای سیاست دوگانه آموزشی در شرکت ملی نفت

معاون مدیر در آموزش و بهبود منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران از اجرای شیوه های جدید برای بکارگیری نیروهای پیمانکاری در واحدهای ستادی و عملیاتی این شرکت خبر داد و گفت: تمامی نیروهای پیمانکاری برای حضور در پروژه های این شرکت، موظف به اتمام دوره های آموزشی مورد نیاز کارفرما و ارایه گواهینامه فنی مورد تایید شرکت ملی نفت ایران هستند.

محمد دیانت؛ معاون مدیر در آموزش و بهبود منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران در ادامه نشست دو روزه مدیریت عملکرد و آموزش که صبح امروز (۳۰ آذر) در باشگاه فرهنگی-ورزشی شماره ۳ نفت برگزار شد، به خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران گفت: در حال حاضر ۶۰ هزار نفر نیروی پیمانکاری در مجموعه شرکت ملی نفت ایران مشغول به کار هستند؛ این در حالی است که تعداد کل نیروهای رسمی این شرکت بین ۳۷ تا ۳۸ هزار نفر تخمین زده می شود.

وی با تاکید بر لزوم ارایه آموزش های کاربردی به نیروهای فعال در پروژه های شرکت ملی نفت ایران گفت: طی سه سال اخیر طرحی با عنوان “حوادث شغلی” در مدیریت منابع انسانی تعریف شد که در آن، چارچوب لازم برای بررسی نقش نیروی انسانی در بروز حوادث شغلی تعیین شد.

وی خاطرنشان کرد: با تحلیل حوادث شغلی صنعت نفت به این نتیجه رسیدیم که بیشتر این حوادث از عدم آموزش مسائل ایمنی به نیروهای پیمانکاری ناشی می شود و بر همین مبنا طرحی مبنی بر آموزش نیروهای پیمانکاری تدوین کردیم.

دیانت افزود: برمبنای این طرح، ارایه گواهی نامه هایی مبنی بر تایید آموزش حرفه ای به نیروهای پیمانکاری از سوی پیمانکاران، به عنوان شرط لازم برای حضور آنان در پروژه های ستادی و عملیاتی شرکت ملی نفت ایران محسوب خواهد شد.

معاون مدیر در آموزش و بهبود منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران با اشاره به تخصصی بودن آموزش های صنعت نفت گفت: بسیاری از نهادهای آموزشی خارج از مجموعه صنعت نفت، صلاحیت کافی برای ارایه این آموزش ها به نیروهای شاغل در این صنعت را ندارند؛ در همین راستا سیاست دوگانه آموزشی را در مجموعه شرکت ملی نفت ایران اجرایی خواهیم کرد.

وی توضیح داد: آموزش های سطحی و کم اهمیت تر به نهادهای آموزشی خارج از مجموعه واگذار می شود و آموزش های تخصصی توسط اساتید صنعت نفت در داخل شرکت ملی نفت ایران ارایه خواهد شد.

تاکید بر آموزش اصول HSE در شرکت نفت

در ادامه این همایش، عبداله عباسیان؛ رییس آموزش مرکزی شرکت ملی نفت ایران با اعلام اینکه آموزش نیروی پیمانکاری به عنوان یکی از چالش های اساسی آموزش منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران شناخته می شود، گفت: بخشنامه ای با امضای مهندس قلعه بانی؛ مدیرعامل این شرکت به تمامی شرکت های فرعی شرکت ملی نفت ایران ارسال شده که در آن بر لزوم آموزش به نیروهای پیمانکاری به ویژه در بخش HSE تاکید شده است.

وی ادامه داد: در همین راستا کمیته ویژه ای در مدیریت منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران تشکیل و دستورالعمل های اجرایی استخراج شده است.

عباسیان همچنین توضیحاتی را در خصوص چارچوب و نحوه آموزش به نیروهای پیمانکاری ارایه کرد و افزود: در قراردادهای پیمانکاری، چنانچه پیمانکار توانایی آموزش نیروهای تحت تکلف خود را داشته باشد، بودجه ای برای آن اختصاص خواهد یافت در غیر این صورت، واحد آموزش شرکت ملی نفت ایران نسبت به ارایه دوره های آموزشی اقدام خواهد کرد و هزینه مربوط به آموزش را از قراردادهای پیمانکاری کم می کند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۰ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۳۵۳۳۳ بازدید