سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

روند جذب پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی پالایش و پخش تشریح شد

مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی پالایش و پخش ایران با تشریح جزئیات انجام مراحل جذب پذیرفته‌شدگان در آزمون استخدامی شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، از آغاز مصاحبه تخصصی فارغ‌التحصیلان ممتاز در روزهای آتی خبر داد.

مهندس اسماعیل امیری در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت (MOP)، با بیان اینکه نیازسنجی آزمون استخدامی شرکت‌های نفت و پالایش وپخش فرآورده‌های نفتی که تیر ماه برگزار شد، در سال ۱۳۸۹ انجام شده بود، تصریح کرد: بر همین اساس مجوز لازم برای جذب حدود ۵۸۶ نفر در این شرکت گرفته شد.

وی افزود: از این تعداد، بیشترین نیاز به جذب نیروهای جدید برای شرکت‌های پالایشی و عملیاتی بود که با توجه به شرایط و سختی کار اکثریت آن‌ها، نیروی انسانی مرد مورد نیاز اعلام شد.

به گفته مهندس امیری، با هماهنگی‌های انجام شده، تصمیم گرفته شد آزمون علمی و روانشناختی شغلی شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی به همراه شرکت ملی نفت در یک زمان مشخص و با محوریت شرکت ملی نفت انجام شود ولی بعد از برگزاری آزمون، مصاحبه‌های فنی و تخصصی هر شرکت، مراحل بعدی آزمون را جداگانه برگزار کند.

این مقام مسئول در شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در ادامه خاطرنشان کرد: براساس دستورالعمل وزارت نفت ۲۵ درصد سهیمه‌ها مربوط به بنیاد شهید است که افراد واجد شرایط از طرف بنیاد شهید معرفی شده‌اند؛ همچنین پنج درصد سهمیه‌ مربوط به ایثارگرانی است که به صورت آزاد در آزمون ثبت نام و شرکت کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه مراحل مصاحبه شرکت‌های پالایش نفت بندرعباس، لاوان، امام خمینی )ره)، شازند، آبادان ، تبریزو کرمانشاه انجام شده است، اظهار کرد: نتایج مصاحبه در دی ماه امسال توسط سایت آزمون اعلام خواهد شد. از میان مصاحبه‌شوندگان، کسانی که بیشترین امتیاز را کسب کنند به مراحل بعدی استخدام راه خواهند یافت .

اعمال همه امتیازها در مرحله آزمون کتبی

مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه نحوه اعمال امتیازها براساس دستورالعمل وزات نفت است، افزود: امتیازها فقط در یک مرحله محاسبه خواهد شد به طوری که یک امتیاز دو بار برای فردی اعمال نمی‌شود؛ در این مورد  همه امتیازها در مرحله آزمون کتبی اعمال شده است.

به گفته وی با توجه به اینکه نمره‌های همه داوطلبان ثبت شده و محاسبه نمرات به وسیله سیستم و براساس کلید پاسخنامه است، در مرحله نهایی داوطلبانی که شکایت دارند، می‌توانند درخواست خود را به صورت کتبی به منابع انسانی پالایش و پخش ارسال کنند.

چگونگی تعیین محل کارداوطلبان

مهندس امیری با بیان اینکه قبلا به داوطلبان اعلام شده بود که علاقه‌مندی خود را درباره تعیین محل کار اعلام کنند، افزود: اما در نهایت بر اساس مدرک تحصیلی و نیاز شرکت‌های زیرمجموعه، محل خدمت تعیین می‌شود که این موضوع در فرم ثبت‌نام هم اعلام شده بود.

نحوه قرارداد افراد جدیدالاستخدام

وی با تاکید بر اینکه داوطلبانی که در شرکت‌های دولتی مشغول به کار می‌شوند، ابتدا به صورت پیمانی و بعد به صورت رسمی به خدمت صنعت نفت در خواهند آمد، تصریح کرد: اگرچه در مورد شرکت‌های واگذار شده (پالایشگاه‌های تبریز، لاوان و بندرعباس) مراحل استخدام را منابع انسانی پالایش و پخش انجام می‌دهد و بعد از آن براساس ضوابط و مقررات استخدامی خود آن شرکت‌ها، قراردادی شبیه به قرارداد مدت معین منعقد خواهد شد.

این مقام مسئول درباره نیروهای جدید الاستخدام در شرکت‌های واگذار شده مشغول به خدمت هستند، تصریح کرد: با توجه به اینکه سرمایه‌گذاری این شرکت‌ها برای درازمدت است، نحوه امضای قرارداد با نیروهای استخدام شده، به شکل قرارداد مدت معین قابل تمدید خواهد بود.

احتمال برگزاری آزمون تبدیل وضعیت پیمانکاری‌ها

مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی پالایش و پخش ایران با بیان این که سمت‌های خالی این شرکت با آزمون اخیر پر خواهد شد، افزود: در صورت اعلام نیاز جدید برای جذب نیروی انسانی، شرکت‌ها درخواست خود را به وزارت نفت اعلام می‌کنند و در حال حاضر بررسی ها ادامه داشته که نتایج به وزارت نفت منعکس خواهد شد .

وی تصریح کرد: در آزمون‌های اخیر امتیازهای خوبی برای افراد پیمانکار و قرارداد مدت معین در سطح صنعت نفت در نظر گرفته شده است که براساس سوابق کاری، امتیازهای بیشتری برای آنها لحاظ می شود .

آغاز مصاحبه تخصصی فازغ‌التحصیلان ممتازین

مهندس امیری درباره شیوه جذب نخبگان در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی توضیح داد: نخبگان به صورت جداگانه و از طریق سامانه بانک فارغ التحصیلان ممتازهر سه ماه یک بار براساس نیاز شرکت‌ها جذب می‌شوند؛ به این منظور افراد نخبه در مرحله نخست به مصاحبه راه پیدا می‌کنند.

به گفته وی داوطلب نخبه‌ای که در سامانه بانک فارغ‌التحصیلان ممتاز ثبت نام کرده است، اجازه شرکت در آزمون استخدامی را ندارد ضمن اینکه در آینده نزدیک از فارغ التحصیلان ممتاز جهت انجام مصاحبه فنی و تخصصی توسط این شرکت دعوت به عمل خواهد آمد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۰۹:۴۵۴۳۹ بازدید