سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

مصرف ۳٫۶ میلیارد مترمکعب گاز در هفته منتهی به ۲۶ آذر

مشترکان بخش های خانگی، ‌تجاری، صنعتی و نیروگاهی کشور از ۱۹ تا ۲۶ آذر امسال با میانگین روزانه ۵۱۴میلیون، بیش از ۳٫۶ میلیارد مترمکعب گاز مصرف کردند.

به گزارش شانا، این مشترکان در بازه زمانی یاد شده، سه میلیارد و ۶۰۴ میلیون متر مکعب گاز مصرف کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش(سه میلیارد و ۳۲۹ میلیون مترمکعب) ۲۷۵ میلیون مترمکعب افزایش داشته است.

مشترکان خانگی، تجاری و صنعتی غیرعمده نیز در زمان یاد شده، دو میلیارد و ۷۳۹ میلیون مترمکعب گاز مصرف کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش(دو میلیارد و ۴۰۷ میلیون مترمکعب) از افزایش مصرف ۳۲۲ میلیون مترمکعبی در این بخش حکایت دارد.

 مقایسه آماری حجم مصرف بخش خانگی و تجاری در بازه زمانی منتهی به ۲۶ آذر امسال در مقایسه با مدت مشابه سال پیش نشان می دهد مصرف این حامل انرژی رشد ۱۵ درصدی یافته است.

بیشترین حجم مصرف گاز از ۱۹ تا ۲۶ آذر با ۵۲۸ میلیون مترمکعب به روز یکشنبه (۲۰ آذر) و کمترین حجم مصرف این حامل انرژی با ۵۰۴ میلیون متر مکعب، به روز جمعه (۲۵ آذر) مربوط می شود.

جمع عددی مصرف گاز در ۲۶ روز گذشته نشان می دهد در این مدت بیش از ۱۳میلیارد و ۲۵۳ میلیون متر مکعب گاز در کل کشور  مصرف شده که ۱۱ میلیارد و ۲۷۳ میلیون متر مکعب آن به بخش خانگی،‌ تجاری و صنعتی غیر عمده اختصاص داشته است.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با بیان این که مصرف گاز در ماه های آبان و آذر امسال روزانه ۶۰ میلیون مترمکعب افزایش داشته است، ‌حجم مصرف این حامل انرژی را از ابتدای امسال تا کنون ۱۲۵میلیارد مترمکعب اعلام کرد.

حسن منتظر تربتی گفت: سهم گاز مصرفی بخش خانگی از این میزان ۵۰ میلیارد متر مکعب و این سهم در بخش صنعتی و نیروگاهی ۵۷ میلیارد مترمکعب است.

وی اظهار کرد: برآورد می شود تا پایان امسال بیش از ۱۷۵ میلیارد مترمکعب گاز به بخش های گوناگون عرضه شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۴۵۳۲۷ بازدید