سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

ورود ۲ دستگاه حفاری دریایی جدید به کشور

همگام با افزایش توان حفاری کشور، دو دستگاه حفاری دریایی جدید به شرکت حفاری شمال افزوده خواهد شد.

مدیرعامل شرکت حفاری شمال در گفت و گو با خبرنگار شانا اظهار کرد: دو دستگاه حفاری دریایی سفارش داده شده است که پس از اتمام ساخت به زودی وارد آب های کشور در خلیج فارس و تحویل شرکت حفاری شمال خواهد شد.

هدایت اله خادمی افزود: دستگاه حفاری سحر۱ یک دکل پیشرفته پایدار است که پیش بینی می شود تا ۱۵ روز آینده وارد آب های جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس شود.

وی ادامه داد: این دستگاه دارای قدرتی معادل ۳ هزار اسب بخار است و قابلیت حفاری تا عمق ۶۵۰۰ متر را دارد.

مدیرعامل شرکت حفاری شمال بابیان این که احتمالا این سکو در یکی از پروژه های مربوط به شرکت نفت فلات قاره مورد استفاده قرار خواهد گرفت، گفت: مذاکره با این شرکت در حال نهایی شدن است.

خادمی اظهار کرد: دستگاه دوم نیز به نام سحر ۲ در حال ساخت است و نیمه دوم سال آینده از سوی شرکت سازنده به حفاری شمال تحویل خواهد شد.

وی افزود: در بخش خشکی نیز یک دستگاه حفاری وارد گمرک شده و در حال ترخیص است که این دستگاه با قدرت ۲هزار اسب بخار و ۳۰هزار فوت قدرت حفاری پس از راه اندازی، در یکی از پروژه های شرکت نفت مناطق مرکزی فعالیت حفاری خود را آغاز خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت حفاری شمال تصریح کرد: هم اکنون ۸ دستگاه حفاری در کشور در بخش خشکی مشغول به کار هستند که با پیوستن دستگاه جدید به ۹ عدد رسید.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۰۹:۳۸۳۸۱ بازدید