سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

نخستین کنگره سراسری پزشکی و پیراپزشکی در صنعت آغاز به کار کرد

نخستین کنگره سراسری پزشکی و پیراپزشکی به میزبانی واحد آموزش و پژوهش بهداشت و درمان صنعت نفت فارس از امروز و به مدت دو روز آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به شیراز، نخستین کنگره سراسری پزشکی و پیراپزشکی در صنعت، صبح امروز (شنبه ۲۶ آذرماه) در محل ساختمان مرکزی شرکت گاز استان فارس آغاز به کار کرد و تا فردا ادامه خواهد داشت.

محورهای اصلی این کنگره شامل حوادث صنعتی و فجایع، طرح اقماری، پیشگیری از آلودگی و صدمات ناشی از عوامل محیط کار و محیط زیست، معاینات و آزمایشات دوره ای در سلامت کارکنان، بیماری های شایع در پرستاران و پیراپزشکان صنعت، بازتوانی بیماران به منظور برگشت به کار، پزشکی خانواده، پرستاری و پیراپزشکی مبتنی بر شواهد، پژوهش در علوم پزشکی و HSE است.

بر اساس این گزارش، هدف از اجرای این کنگره ایجاد فضای مناسب برای بحث و تبادل نظر درباره آخرین دستاوردهای علمی پرستاران و پیراپزشکان شاغل در صنعت نفت و سایر ارگان های متولی درمان در کشور و همچنین ارتقای سطح دانش در رشته های پرستاری، مامایی، هوشبری، اتاق عمل، رادیولوژی، علوم آزمایشگاهی، فیزیوتراپی، ادیومتری، اوپتومتری، بهداشت، تغذیه و سایر رشته های وابسته به علوم پزشکی عنوان شده است؛ در همین راستا مقالات علمی و مرتبط با این موضوعات در این کنگره ارایه شده و مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

بنابراین گزارش، روسای مناطق ۲۰ گانه بهداشت و درمان صنعت نفت در این کنگره دو روزه حضور دارند. نخستین کنگره سراسری پزشکی و پیراپزشکی در صنعت برای تمامی گروه های پیراپزشکی و گروه های پرستاری کل کشور (به جز پرستارهای صنعت نفت) برگزار شده است.

گفتنی است واحد آموزش و پژوهش بهداشت و درمان صنعت نفت فارس متولی و برگزار کننده این کنگره دو روزه است؛ این کنگره با بیش از ۱۰ سال سابقه، یکی از فعال ترین واحدهای آموزش و پژوهش در سطح مناطق ۲۰ گانه نفت است و بیشترین فعالیت های این مرکز بر مبنای توسعه و پرورش نیروهای پژوهشی استوار شده است.

از فعالیت های این کنگره می توان به برگزاری دوره های آموزشی با موضوع روش تحقیق، اصول مقاله نویسی عملی، آمار، روش های مختلف جستجوی منابع و پزشکی مبتنی بر شواهد اشاره کرد.

۵ درصد سود روی دلار، جاذبه خوبی برای خریداران ایجاد می کند.

در نماد دوم، خرید و فروش نفت بر مبنای ریال و سود سالانه روی نرخ ریال ۲۰ تا ۲۵ درصد درنظرگرفته شده است؛ بنا بر این پرداختی افراد تا دو برابر قابل افزایش است که این رقم از سودی که بانک ها به عنوان نرخ پنج ساله سپرده گذاری در نظرگرفته اند (حدود ۲۱٫۶۸ درصد) بیشتر و سودآورتر است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۶ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۲۰۳۴۹ بازدید