سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

تشکیل کارگروه تامین منابع مالی برای طرح های پتروشیمی در برنامه پنجم

عبدالحسین بیات با اشاره به برنامه‌ریزی برای اجرای اهداف برنامه پنجم توسعه، از تشکیل کارگروهی برای تامین منابع مالی موردنیاز پروژه‌ها خبرداد و افزود: این کارگروه در کنار فعالیت‌های بخش خصوصی، می کوشد با استفاده از شیوه های مختلف به تامین منابع مالی اقدام کند.

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، عبدالحسین بیات، پنج‌شنبه هفته گذشته در جریان بازدید از پروژه‌های در حال ساخت منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی افزود: منابع مالی ۱۵ پروژه تامین شده و این پروژه‌ها پیوسته بازنگری می‌شوند تا روند اجرای آنها در فضای تحریم از برنامه عقب نیفتد.

وی از تسهیلات ویژه صندوق توسعه ملی برای سرمایه‌گذاری بانک‌های عامل در طرح‌های پتروشیمی خبر داد و گفت: متولیان صنعت پتروشیمی با همراهی سازمان حمایت از سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی در وزارت اقتصاد و دارایی، با حضور در همایش‌های بین‌المللی به معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی ایران می‌پردازند.

توسعه صنایع پایین‌دست با تشکیل سه قطب کاری

بیات درباره فعالیت‌های انجام شده در زمینه توسعه صنایع پایین دستی گفت: با گرد هم آمدن سه قطب استانداری‌ها از وزارت کشور، پتروشیمی از وزارت نفت و معاونت برنامه‌ریزی وزارت امور اقتصاد دارایی اقدام های موثری برای توسعه این صنایع در کشور انجام شده است.

وی هدف‌گذاری صنعت پتروشیمی را برای بالا بردن ارزش افزوده محصولات میانی پتروشیمی به کالاهایی با ارزش افزوده بالاتر عنوان و ابراز امیدواری کرد که روزی یک قطره نفت خام از کشور صادر نشود و تمام آن به محصولات پایین دستی ارزشمند تبدیل شود.

بهره‌برداری از چهار پروژه پتروشیمی تا پایان سال

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی از پیش‌راه‌اندازی پروژه‌های اروند، کاویان، طرح بوتن ۱ جم و پلیمر کرمانشاه و آمادگی این پروژه‌ها برای افتتاح خبر داد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۶ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۱۸۳۴۰ بازدید