سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

برنامه ریزی برای حفاری و تعمیر ۲۵۰۰ حلقه چاه نفت و گاز در برنامه پنجم

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران گفت: بر اساس برنامه پنجم توسعه، نزدیک به ۲ هزار و ۵۰۰ حلقه چاه نفت و گاز در کشور باید حفاری و تعمیر شود که بخش عمده آن به کوشش شرکت ملی حفاری ایران انجام می شود.

مهندس عبدالمحمد دلپریش در گفت و گو با خبرنگار شانا افزود: برنامه پنجم توسعه، گسترده ترین برنامه اقتصادی کشور به ویژه در ارتباط با صنعت نفت و سنگین ترین برنامه ای است که وزارت نفت تا کنون اجرا کرده است.

وی اظهار کرد: اجرای بخش عظیمی از این برنامه بر دوش صنعت حفاری است که در راس آن شرکت ملی حفاری ایران قرار دارد.

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران ادامه داد: قرار است در برنامه پنجم تمام میدان های مشترک توسعه داده شود یا دست کم طرح توسعه آن کلید بخورد که وظیفه نخست به عهده صنعت حفاری است.

وی با تبریک سالروز تاسیس شرکت ملی حفاری ایران به کارکنان صنعت نفت و به ویژه شرکت ملی حفاری ایران افزود: با توجه به ظرفیت های بالای این شرکت در زمینه نیروی انسانی توانمند، به یقین صنعت حفاری کشور در اجرای این برنامه موفق عمل خواهد کرد.

دلپریش با اعلام این که برای اجرای موفق برنامه، برای همه شرکت های فعال در این عرصه به اندازه کافی کار هست، اضافه کرد: با توجه به این که ۹۰ درصد عملیات حفاری و افزون بر این رقم، خدمات فنی و تخصصی صنعت حفاری را شرکت ملی حفاری ایران در کشور ارائه می دهد، به طور طبیعی تکیه برنامه بر دوش این شرکت خواهد بود.

شرکت ملی حفاری ایران اول دی ۱۳۵۸ به فرمان امام خمینی (ره) تاسیس شد.

این شرکت هم اکنون با افزون بر ۱۶ هزار نفر نیروی فنی و تخصصی و ۷۲ دستگاه حفاری خشکی و دریایی، افزون بر ۹۰ درصد عملیات حفاری چاه های نفت و گاز و خدمات فنی و تخصصی این صنعت را در مناطق خشکی و دریایی ۱۰ استان نفت خیز کشور عهده دار است.

انجام عملیات حفاری و ارائه خدمات فنی و مهندسی این صنعت در فازهای ۹ و ۱۰، ۱۷ و ۱۸ و ۱۴ طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی، طرح توسعه بخش خشکی میدان گازی کیش، توسعه بخش های جنوبی و شمالی میدان نفتی آزادگان و بهره برداری از میدان یادآوران، از پروژه هایی است که شرکت ملی حفاری در اجرای آنها حضور فعال دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۶ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۱۷۴۱۹ بازدید