سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

دست تمامی نهادهای علمی و نخبگان دانشگاهی کشور را برای توسعه صنعت نفت می فشاریم

شرکت ملی نفت ایران به منظور استفاده از پتانسیل های علمی کشور برای افزایش ظرفیت های بهره برداری از میادین نفت و گاز در بخش های بالادستی و پایین دستی صنعت نفت درصدد انعقاد قرارداد و تفاهم نامه باتمامی دانشگاه ها، شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری در سطح وسیع است.

 احمد قلعه بانی؛معاون وزیر نفت، صبح امروز(۲۵ آذرماه ) در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین شرکت ملی نفت ایران با پارک علم و فناوری فارس، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با بیان این مطلب افزود: امروزه استفاده از فناوری به مراتب بیشتر ازسرمایه گذاری در بخش سخت افزاری ارزش افزوده ایجاد می کند لذا استفاده هر چه بیشتر از توانمندی های فناوری کشور در برنامه های شرکت ملی نفت ایران قرار دارد.

مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران، به کشف اخیر میدان بزرگ گازی در دریایی کاسپین اشاره و تصریح کرد: ایران با داشتن رتبه اول جهانی در مجموع ذخایر نفت و گاز، دارای ظرفیت و پتانسیل بسیاری است و با توجه به این که اکتشافات جدید، روز به روز براین دخایر می افزاید، شرکت ملی نفت ایران قصد دارد تا از ظرفیت ها ی پژوهش و فناوری بیش از گذشته استفاده کند.

معاون وزیر نفت، تاکید کرد: شرکت ملی نفت ایران ایجاد همکاری های هرچه بیشتر را با دانشگاه ها ، پارک های فناوری و شرکت های دانش بنیان را برنامه ریزی کرده است.

قلعه بانی یادآور شد: حجم ذخایر قابل توجه کشور ایران در واقع فرصت های مطالعاتی مناسبی را در زمینه های مختلف برای دانشگاه ها فراهم می کند.

وی گفت: با توجه به ظرفیت و پیشرفت هایی که در سال های اخیر در دانشگاه ها بوجود آمده است و شرکت های دانش بنیان توانسته اند اختراعات جدیدی را درزمینه های مختلف به ثمر برسانند، امیدواریم شاهد شکوفایی هر چه بیشت صنعت نفت و گاز در کشورباشیم .

وی با تقدیر از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امیدواریم با ایجاد روابط نزدیک با شرکت های دانش بنیان و دانشگاه ها ،شاهد کاربردی شدن علم و فناوری در بخش های مختلف بویژه در بخش بالادستی صنعت نفت باشیم.

معاون وزیرنفت ،درپایان از تمامی دانشگاه ها و پارک های فناوری خواست که به مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران برای ایجاد ارتباطات بهترو تفاهم نامه های بیشتری رجوع کنند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۶ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۳۷۳۲۳ بازدید