سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

آرزوی قهرمانی زودهنگام استقلال در آزادی نقش برآب شد

آرزوی قهرمانی زودهنگام استقلال در آزادی نقش برآب شد/ شروع خوب آلبرتو کاستا با نفت آبادان

تیم فوتبال استقلال چهار روز پس از فتح دربی ۷۳ در هفته شانزدهم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاههای کشور مغلوب صنعت نفت آبادان شد تا دستیابی به عنوان قهرمانی زودهنگام نیم فصل برای این تیم محقق نشود.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، هفته شانزدهم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاههای کشور از ساعت ۱۶:۱۵ امروز سه شنبه با دیدار تیمهای استقلال و صنعت نفت آبادان پیگیری شد. این بازی که در حضور کمتر از سه هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد در پایان به برتری ۲ بریک صنعت نفت آبادان انجامید.

استقلال که با یک تساوی در این بازی قهرمانی نیم فصل خود را مسجل می کرد، خیلی زود در دقیقه ۱۰ توسط سیامک کوهنورد دروازه‌اش باز شد. در به ثمر رسیدن این گل نباید از نقش “فونیکه سی” به سادگی گذشت که با پاسی دقیق کوهنورد را روانه دروازه استقلال کرد و او به راحتی دروازه آبی پوشان را گشود.

پس از این گل استقلالی‌ها برای زدن گل مساوی حملات زیادی روی دروازه میهمان آبادانی داشتند تا اینکه در دقیقه ۳۱ توسط فرهاد مجیدی بازی را به تساوی کشاندند. کاپیتان تیم استقلال در فاصله ۱۴ دقیقه مانده به پایان نیمه اول روی پاس دقیق فریدون زندی و در میان غفلت مدافعان آبادانی گل تساوی را به ثمر رساند.

آبی پوشان هنوز در شادی گل تساوی بودند که آبادانی‌ها به گل دوم رسیدند. بازهم فونیکه سی در نقش سازنده گل ظاهر شد. او در دقیقه ۳۲ شوتی سرکش را روانه دروازه استقلال کرد که رحمتی به زحمات فقط آن را دفع کرد تا اینکه توپ برگشتی را هادی رمضانی مبدل به گل دوم صنعت نفت آبادان کرد.

نیمه اول با برتری ۲ بریک زردپوشان صنعت نفت آبادان به اتمام رسید تا استقلالی‌ها در نیمه دوم با انگیزه تغییر نتیجه بازی وارد زمین شوند. استقلال متاثر از باخت نیمه اول در ۴۵ دقیقه نیمه دوم یکپارچه حمله بود و حملات زیادی روی دروازه میهمان آبادانی داشت. حملات پرتعداد استقلالی ها راه به جایی نبرد و این تیم با نتیجه ۲ بریک مقابل نفت آبادان باخت تا قهرمانی زودهنگام نیم فصل برای آبی پوشان محقق نشود. این نخستین بازی تیم صنعت نفت آبادان با هدایت آلبرتو کاستا بود که با پیروزی این تیم همراه شد.

قضاوت دیدار استقلال – صنعت نفت آبادان برعهده محسن ترکی بود. او در این بازی به هیچکدام از بازیکنان دو تیم کارت زردی نشان نداد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۳ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۲۲۳۰۳ بازدید