سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

آموزش رایگان مسائل HSE به نیروهای شاغل در پارس جنوبی

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس از موافقت و تاکید وزیر نفت بر آموزش رایگان تمامی نیروهای پیمانکاری شاغل در شرکت ها و پروژه های مستقر در حوزه عملیاتی پارس جنوبی خبر داد و افزود: تمامی نیروهای پیمانکاری تا سقف ۳۵ساعت در سال آموزش های لازم HSE را طی خواهند کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سید پیروز موسوی در نشست با مدیران منطقه ویژه پارس تصریح کرد: این مهم از مصوبات دومین جلسه شورای عالی سیاستگذاری منطقه ویژه پارس است که با موضوع ضرورت رعایت الزامات HSE و آموزش نیروهای پبمانکاری مورد تاکید وزیر نفت قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: از این پس، رعایت الزامات HSE درتمامی پیمان های منعقد شده توسط پیمانکاران باید لحاظ شود؛ این امر سبب ارتقای کیفی اجرای پروژه ها و افزایش استانداردهای ایمنی در حوزه های مختلف پارس جنوبی خواهد شد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: با توجه به اهمیت موضوع و تنوع، دشواری و پیچیدگی فعالیت های صنایع نفت، گاز و پتروشیمی که محیط پرمخاطره را در منطقه ویژه پارس جنوبی به وجود آورده، ضروری است آموزش نیروهای پیمانکاری به صورت رایگان تا سقف ۳۵ ساعت در سال، از سوی مرکز آموزش HSE منطقه ویژه پارس طراحی، برنامه ریزی و اجرایی شود.

موسوی افزود: در پایان دوره های آموزشی نیز گواهینامه معتبر توسط مرکز آموزش HSE منطقه ویژه پارس به تمامی نیروهای آموزش دیده اعطا خواهد شد.

وی یادآور شد: اعتبار لازم برای برگزاری دوره های یاد شده در مرکز آموزش HSE منطقه ویژه پارس، به صورت ۵۰ درصد از سوی شرکت ملی نفت ایران، ۲۵ درصد از منابع مالی شرکت ملی گاز ایران و ۲۵ درصد از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی تسهیم و تامین خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تصریح کرد: رعایت الزامات بهداشتی، ایمنی و محیط زیست در تمامی پروژه های بالادستی و پایین دستی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی در حوزه عملیاتی پارس جنوبی از تاکیدات مقام معظم رهبری در سفر معظم له به عسلویه بود که وزیر نفت با تلاش فراوان، تدبیرهای لازم فنی برای تحقق این مهم را به مقامات و مدیران ارشد صنعت نفت به خوبی تبیین کرده است.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۵۰۲۵۷ بازدید