سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

آمادگی ایران برای صدور خدمات فنی و مهندسی و ساخت پالایشگاه در نامیبیا

مهندس رستم قاسمی در دیدار بوتونی نوجوما، وزیر امور خارجه و ایساک تاکالی، وزیر صنایع، معادن و نفت نامیبیا بر گسترش همکاری های نفتی دو کشور تاکید و برای صدور خدمات فنی و مهندسی و ساخت پالایشگاه نفت در نامیبیا اعلام آمادگی کرد.

به گزارش خبرنگار شانا، وزیر نفت در دیدار صبح امروز (دوشنبه ۲۱ آذر) خود با وزرای امور خارجه و صنایع، معادن و نفت نامیبیا بر گسترش روابط دو کشور تاکید کرده و آمادگی ایران را برای ساخت یک پالایشگاه با ظرفیت ۶۰ هزار بشکه در این کشور اعلام کرد.

مهندس قاسمی پس از این مذاکرات درباره نحوه انجام این پروژه در کشور نامیبیا اظهار کرد: بخش خصوصی ایران در ساخت این پالایشگاه مشارکت و وزارت نفت نیز از ساخت پالایشگاه با مشارکت بخش خصوصی در نامیبیا حمایت خواهد کرد.

وزیر امور خارجه نامیبیا نیز در مورد مذاکرات امروز خود با وزیر نفت گفت: مذاکره بسیار خوب و جامعی میان هیئت نامیبیایی و وزیر نفت ایران برای گسترش همکاری ها صورت گرفت.

همچنین ایساک تاکالی وزیر صنایع، معادن و نفت نامیبیا نیز با اظهار خرسندی از مذاکرات امروز خود با وزیر نفت کشورمان گفت: کشور نامیبیا تولید کننده نفت نیست اما قصد دارد از تجارب ایران استفاده کند تا یک پالایشگاه نفت در کشور نامیبیا توسط جمهوری اسلامی ایران ساخته شود.

جمهوری نامیبیا کشوری است واقع در جنوب آفریقا، شمال غرب آفریقای جنوبی، غرب بوتسوانا، جنوب آنگولا و در کنار ساحل اقیانوس اطلس جنوبی. پایتخت نامیبیا، شهر ویندهوک است. مساحت نامیبیا ۸۲۵٬۴۱۸ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۱٬۸۲۰٬۱۹۰ نفر است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۴۹۲۵۱ بازدید