سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

بررسی اطلاعات دکل های ملی حفاری online شد

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی حفاری ایران از اجرای نخستین فاز پروژه انتقال آنلاین اطلاعات دستگاه حفاری بر اساس WITSML در آستانه سی و دومین سالگرد تاسیس این شرکت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، علی دقایقی؛ مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: در اجرای پروژه انتقال آنلاین اطلاعات دستگاه حفاری بر اساس WITSML نسبت به نصب این سامانه بر روی ۱۰ دستگاه حفاری و نصب آنالیزر سایت های اهواز، تهران و کیش تا پایان سال جاری خبر داد.

وی افزود: هم اکنون سامانهWITSML  برروی ۳ دستگاه حفاری ۵۹، ۶۵ و ۸۸ فتح نصب و دو مرکز داده پردازی در اهواز و تهران راه اندازی شده است.

دقایقی گفت: در دستگاه های حفاری بخش های مختلفی در زمینه عملیات حفاری و خدمات فنی و تخصصی این صنعت درگیر هستند که گزارش کار آن ها از طریق چندین خروجی دیجیتال در اختیار حوزه ستادی و مدیران عملیاتی شرکت قرار می گیرد.

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی حفاری ایران اضافه کرد: در سامانه انتقال آنلاین اطلاعات دستگاه های حفاری براساس WITSML ، اطلاعات مورد نظر  جمع بندی شده و برای مدیران عملیات و کارشناسان مربوط در بخش های حفاری و خدمات فنی و تخصصی ارسال می شود.

وی توضیح داد: شرکت های متقاضی حفاری و خدمات فنی و تخصصی این شرکت نیز می توانند در قالب عقد قرارداد با این مدیریت از خروجی اطلاعات این سامانه بهره مند شوند.

بر اساس این گزارش، شرکت ملی حفاری ایران یکی از شرکت های بالادستی زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران است که با به کار گیری آخرین استاندارد های جهانی در بخش های عملیاتی، فنی مهندسی، پشتیبانی و ایمنی بیش از ۹۰ درصد حفاری و خدمات تخصصی این صنعت را در مناطق خشکی و دریایی کشور بر عهده دارد.

این شرکت اول دی ماه سال ۱۳۵۸ به فرمان امام خمینی (ره) تاسیس و هم اکنون در تدارک بر پایی سی و دومین سالگرد تاسیس است. شرکت ملی حفاری ایران در زمان حاضر بالغ بر ۱۶ هزار نیروی تخصصی و ۷۳ دستگاه حفاری خشکی و دریایی برخوردار است و در مدت فعالیت خود در زمینه بومی سازی این صنعت در کشور گام های بلندی بر داشته است.

p>

هم اکنون قیمت بنزین سهمیه بندی شده معمولی یارانه ای ۴۰۰ تومان، معمولی آزاد ۷۰۰ تومان، سوپر نیمه یارانه ای ۵۰۰ تومان و بنزین سوپر آزاد ۸۰۰ تومان است.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۲۴۴۸۷ بازدید