سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

نفت آمریکا به مرز ۱۰۰ دلار نزدیک شد

بهای هر بشکه نفت خام آمریکا در پایان معاملات روز گذشته (سه شنبه ۸ آذر) بازار نیویورک با یک دلار و ۵۸ سنت افزایش، به ۹۹ دلار و ۷۹ سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری رویترز از نیویورک،‌ در پی افزایش شاخص اعتماد مصرف کنندگان آمریکایی و به فروش رفتن اوراق قرضه دولت ایتالیا، بهای نفت خام ۱٫۶۱ درصد افزایش یافت.

بهای نفت خام شیرین سبک پایه بورس نیویورک (دبلیو تی آی) برای تحویل در ماه ژانویه، با یک دلار و ۵۸ سنت افزایش، به ۹۹ دلار و ۷۹ سنت برای هر بشکه رسید.

در بازار آی سی یی لندن، بهای نفت خام برنت دریای شمال برای تحویل در ماه ژانویه، با یک دلار و ۸۲ سنت افزایش، در سطح ۱۱۰ دلار و ۸۲ سنت تثبیت شد.

در ساعات میانی معاملات دیروز بازار نیویورک، بهای نفت خام تا مرز ۱۰۰ دلار و ۱۵ سنت نیز بالا رفته بود.

مؤسسه آمریکایی کانفرنس بورد اعلام کرد شاخص اعتماد مصرف کنندگان آمریکایی در ماه نوامبر سال جاری میلادی نسبت به ماه اکتبر این سال بهبود یافته و به رقم ۵۶ رسیده است.

به فروش رفتن اوراق قرضه منتشر شده از سوی دولت ایتالیا نیز از دیگر مسائلی بود که نگرانی معامله گران درباره ورشکستگی دولت این کشور و تشدید بحران مالی اتحادیه اروپا را کاهش داد.

با این همه، گزارش مؤسسه نفت آمریکا (ای.پی.آی) درباره افزایش ذخایر نفت خام این کشور، سبب شد جلوی رشد بیشتر بهای نفت خام گرفته بود.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۵۰۲۷۴ بازدید