سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

وزیر نفت در نشست تخصصی با حضور اعضای اوپک سخنرانی می کند

مهندس رستم قاسمی هفته آینده و در جریان بیستمین کنگره جهانی نفت در دوحه قطر حضور یافته و در یک نشست تخصصی با حضور اعضای اوپک سخنرانی خواهد کرد.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران در گفت و گو با خبرنگار شانا با بیان این مطلب گفت: همگام با حضور وزیر نفت در این کنگره، معاونان وزیر نفت و شرکت ملی نفت ایران نیز حضوری فعال در آن خواهند داشت.

محمدعلی عمادی ادامه داد: تاکنون حضور معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزیر نفت، معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت و  معاونت های بین الملل و پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران در این کنگره قطعی شده است.

وی افزود: در این کنگره که از چهاردهم آذر ماه در دوحه قطر برگزار خواهد شد، چالش‌ها، سیاست‌گذاری‌ها و فرصت‌های موجود در صنعت نفت از سوی کشورهای شرکت کننده بررسی خواهد شد.

عمادی ادامه داد: ایران با غرفه ای بیش از ۳۰۰ متر در نمایشگاه جانبی این کنگره به ارائه آخرین توانمندی ها و دستاوردهای خود در زمینه صنعت نفت خواهد پرداخت.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران گفت: مهندس رستم قاسمی، وزیر نفت، صبح روز دوشنبه هفته آینده در یک پنل اختصاصی با حضور اعضای اوپک و عصر همان روز در کنگره جهانی نفت سخنرانی خواهد کرد.

عمادی افزود: وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران هزینه مقاله ها و پوسترهای پذیرفته شده از کشورمان را پرداخت و حتی از شرکت کنندگان پذیرفته شده بخش خصوصی نیز، حمایت کرده است.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران اظهار کرد: شرکت های زیرمجموعه وزارت نفت در این کنگره جهانی و نمایشگاه آن به تشریح قابلیت های خود خواهند پرداخت و در مباحثی مانند سرمایه گذاری صادرات، انتقال فناوری، اکتشاف و تولید و دیگر ارکان تولید و تجارت نفت، حضوری فعال خواهندداشت.

عمادی افزود: بخش خصوصی ایران نیز در این کنگره و نمایشگاه جانبی آن حضور گسترده دارد.

وی ادامه داد: ۴۱ مقاله و پوستر در این کنگره از ایران پذیرفته شد و در مرحله نهایی این رقم به ۳۰ مقاله و پوستر کاهش می یابد.

عمادی تصریح کرد: از ایران ۶ نفر به عنوان رئیس پنل انتخاب شده اند.

وی گفت: طبق برنامه ریزی ها، حدود ۵۰ وزیر در این کنگره شرکت می کنند و از ایران نیز علاوه بر مهندس رستم قاسمی، مدیران ارشد شرکت های اصلی زیرمجموعه وزارت نفت حضور می یابند.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۵۱۴۹۱ بازدید